Wymarzona forma i zdrowie bez wyrzeczeń? Podejmij wyzwanie Rexona i sprawdź jakie to proste!

0
2083

Informacja prasowa

Do wygrania – lepsze samopoczucie i kondycja, szczupła sylwetka, a nawet zdrowie! Korzyści z podjęcia wyzwania rzuconego przez markę Rexona jest wiele, bo nie da się przecenić codziennej aktywności fizycznej. I uwaga – nie mówimy tu o sportach wyczynowych, ale o tym co każdy „kanapowiec” może zrobić, aby zadbać o swoje zdrowie i zmienić dotychczasowy styl życia… A więc czas podjąć wyzwanie! 

Wymarzona forma i zdrowie bez wyrzeczeń? Podejmij wyzwanie Rexona i sprawdź jakie to proste! 1„Więcej ruchu, więcej z życia” przekonuje marka Rexona, zachęcając do podjęcia aktywności fizycznej i zmiany stylu życia na zdrowszy. Nie potrzeba wielkich wyrzeczeń. Wystarczy 5000 kroków dziennie i zamiast windy wybrać schody, zamiast auta spacer czy lekką przebieżkę i tak metodą małych kroków wprowadzać do swojego życia zdrowe nawyki. Dlaczego? Bowiem, jak pokazują badania brak ruchu przyczynia się do skrócenia życia. Efekt? Nasze dzieci będą żyły nawet 5 lat krócej niż my. Dlatego dość z szukaniem wymówek! Czas na zmianę dotychczasowych przyzwyczajeń. Potrzebujesz dodatkowej motywacji? Pomyśl, że w wyzwaniu Rexona wziął udział sam Robert Kubica, który choć nie jest zawodowym piłkarzem – zagrał w piłkę, choć nie jeździ wyczynowo – trenuje na rowerze codziennie, a nawet założył rękawice i boksował. Wszystko po to , aby udowodnić, że „chcieć to móc” i nie ma rzeczy niemożliwych,
a wszystko zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Masz odwagę podjąć wyzwanie i zacząć się ruszać?

Krok 1 – Zabiegana, ale czy biegająca?

Podziwiamy osoby które regularnie uprawiają jakąś aktywność fizyczną, chodzą na długie spacery, biegają, ćwiczą na zajęciach fitness. Zazdrościmy im szczupłej sylwetki i kondycji, ale przede wszystkim konsekwencji i samozaparcia. Trudno się nie zgodzić, że trening 2 razy w tygodniu to super sprawa. Pozostaje jednak pytanie co z aktywnością na co dzień?

Wszyscy wiemy przecież, że ruch korzystnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Wiemy to, ale cóż… Choć „bycie fit” jest trendy, nie zawsze się to udaje… Zawsze znajdzie się jakieś ale… Ponadto wszyscy jesteśmy zabiegani – praca, dom, obowiązki sprawiają, że nasze tempo życia wydaje nam się aktywne. Nie raz nie dwa zdarza nam się powiedzieć „Cały dzień byłam na nogach”, „Nie miałam chwili, żeby usiąść” – czy, aby na pewno? A może przypadkiem to całe zabieganie sprowadzało się do jazdy samochodem po mieście, a najdłuższym pokonanym dystansem pieszo był ten z domu do auta? Tymczasem ważne jest, aby wykorzystywać każdą nadarzającą się okazję, która pozwala rozruszać nasze ciało, bo warto ruszać się każdego dnia.

Z badań wynika, że aż 38 procent z nas przyznaje się do… zerowej aktywności ruchowej.

Co większość Polaków robi po powrocie z pracy? Siedzimy przed telewizorem, leżymy na kanapie, śledzimy w sieci co robią inni… i generalnie unikamy aktywności fizycznej, bo nawet na małe zakupy do pobliskiego sklepu też podjeżdżamy samochodem. Efekt? Tyjemy, szybciej się starzejemy, jesteśmy ciągle zmęczeni, zestresowani, a poziom naszego cholesterolu pozostawia wiele do życzenia. Nie ruszamy się, no bo przecież nie mamy czasu. To popularna wymówka. A wystarczy tak niewiele, by do codziennej rutyny wprowadzić trochę ruchu, poprawiając tym samym swoje samopoczucie i zdrowie. I to bez większego wysiłku, żmudnych przygotowań, kosztownych karnetów na fitness i markowych strojów sportowych.

Krok 2 – koniec wymówek! Minimum 5000 kroków każdego dnia

Najtrudniej jest zacząć, więc spróbujmy bez żadnych wymówek już dziś. Pomysłów jest mnóstwo i najważniejsze to znaleźć swój sposób i formę aktywności, która najlepiej pasuje do naszego trybu życia. Każdego dnia możemy też je zrealizować inaczej, bo ruch to nie tylko zdrowie, ale i świetna zabawa ! 5 000 kroków można zrobić pokonując część drogi do pracy piechotą lub idąc na małe zakupy. Zamiast 1h przed telewizorem może warto wybrać się na krótką przebieżkę. A może tak dla relaksu, zaprosimy koleżankę na długi spacer przed snem? Możliwości jest bez liku! A więc podejmujemy wyzwanie – Rexona 5000 kroków! Zaczynamy odliczanie: jeden krok, drugi krok,… 5000 kroków! Udało się! To do dzieła! Korzyści zobaczymy od razu.

Krok 3 – Sięgnij po wygraną – szczupła sylwetka i Twoje zdrowie!

Lepsze samopoczucie i kondycja, szczupła sylwetka i moc endorfin gwarantowane. Wyzwanie 5000 kroków to bezstre-sowa kuracja odchudzająca i SPA w jednym. Pokonując codziennie minimum 5000 kroków mamy szansę zeszczupleć. Co więcej, będziemy mieć mniejszą ochotę na podjadanie, co często dopada nas w chwilach stresu, bo ruch sprzyja wytwarzaniu się w organizmie endorfin czyli hormonów szczęścia. Ponadto z uśmiechem spojrzymy i na siebie i na innych. Dzięki przyłączeniu się do Kampanii Rexona 5000 kroków mamy szansę poprawić swoją kondycję  i ogólną wydolność organizmu, nawet kłopoty ze stawami nie będą tak dokuczliwe. Ruszając się odmłodniejemy, bo aktywność przyspiesza krążenie krwi w tkankach, co sprzyja dotlenieniu skóry. Będziemy też lepiej spać i wstawać  z większą ochotą do życia. I co udowodnione przez liczne badania medyczne – poprawimy stan swojego zdrowia. Ruch to najlepsza profilaktyka prozdrowotna i jeden z podstawowych czynników zapobiegających chorobom cywilizacyjnym, takim jak choroby serca i układu krążenia, nadciśnienie, cukrzyca, otyłość. Przemierzając minimum 5000 kroków każdego dnia poprawi nam się pamięć i koncentracja. Będziemy aktywniejsi w pracy i bardziej otwarci na podejmowanie wszelkich wyzwań umysłowych, takich jak nauka języków czy nabywanie nowych umiejętności związanych np. z opano-waniem nowoczesnych technologii. Taka wygrana jest jak prawdziwa kumulacja! Warto o nią powalczyć!

Krok 4 – Pochwal się! Zdobądź uznanie i motywuj innych.

Skoro już jesteśmy zdecydowani, ruszajmy i zróbmy codziennie minimum 5000 kroków. Jak je policzyć? Najlepiej ściągając aplikację Rexona 5000 kroków, dostępną na www.rexona.com/pl/5000-krokow.html. Z jej pomocą policzymy liczbę swoich kroków, zbierzemy specjalne odznaki i dowiemy się, co dobrego chodzenie daje dla naszego samopoczucia i zdrowia. A kto chce dowiedzieć się, jak tworzy się społeczność kampanii Rexona 5000 kroków może wejść na stronę Rexona.com.pl  i sprawdzić, ile łącznie Polacy zrobili już kroków. Do akcji zachęca nas m.in., Robert Kubica i inne gwiazdy polskiego sportu. Warto iść za ich przykładem.

Krok 5 –  Nie ograniczaj się ! Sięgnij po kosmetyki Rexona i ciesz się świeżością i niezawodną ochroną przed potem!

Nieważne jaką aktywność wybierzesz, bez wątpienia ważny będzie komfort i świeżość. Wybierz bestsellery Rexona – linię  Cobalt dla niego i Sexy Bouquet dla niej, lub wypróbuj nową serię Rexona Stay Fresh. To linia żeli

i antyperspirantów dla niej i dla niego. Poranek rozpocznij z żelem pod prysznic, który pobudzi zmysły i zapewni długotrwałe uczucie świeżości przez cały dzień Do tego dobierz ulubiony antyperspirant: w sprayu, sztyfcie lub w roll-on’ie i zapewnij sobie doskonałą  ochronę przed powstawaniem potu i nieprzyjemnego zapachu aż do 48 godzin. Wszystko dzięki innowacyjnej,  technologii Motionsense, która aktywuję się pod wpływem ruchu, uwalniając świeży zapach zapewniając wspaniałe uczucie świeżości. Dokładnie wtedy kiedy potrzebujemy jej najbardziej.

Wymarzona forma i zdrowie bez wyrzeczeń? Podejmij wyzwanie Rexona i sprawdź jakie to proste! 2

Więcej informacji udzielają:
Magdalena Zasada magdalena.zasada@atelierpr.pl, tel 664 124 304
Alicja Fedor alicja.fedor@atelierpr.pl, tel. 605 043 919

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj