Wysokie temperatury, bezchmurne niebo, woda – to wszystko już niebawem. Szukasz wspaniałego pomysłu na aktywny wypoczynek latem? Mamy dla Ciebie propozycje nie do odrzucenia. Jeżeli nie znasz jeszcze pojęć surfing, kitesurfing lub foil surfing to koniecznie czytaj dalej.

Surfing – sprawdź się na desce

Ostatnimi czasy surfing zyskuje na coraz większej popularności. Niegdyś kojarzony tylko z opalonymi mieszkańcami Hawajów, dzisiaj dostępny jest praktycznie dla każdego. Nie jest to również sport tylko dla mężczyzn. Coraz częściej widuje się również przedstawicielki płci pięknej uprawiające tą dyscyplinę.

Surfing z instruktorem

Jeżeli jednak wydaje Ci się, że wypożyczysz deskę i od razu popłyniesz z falą, a Twoje umiejętności będą rosły z minuty na minutę to musimy Cię nieco rozczarować.

Przede wszystkim jest to sport dla osób aktywnych fizycznie, które nie boją się nowych wyzwań. Próba samodzielnego uczenia się od podstaw tego sportu to rzecz bardzo ciężka.

Lepszą alternatywą jest skorzystanie ze szkoleń, jakie oferuje np. surfing polska, gdzie do dyspozycji mamy doświadczonych szkoleniowców, którzy w o wiele szybszym tempie pomogą nam stać się surferami pierwszej klasy.

Uczenie się na własną rękę wiąże się z dużym niebezpieczeństwem. Z pewnością zaoszczędzimy trochę pieniędzy, jednak jest duża szansa, że niczego tak naprawdę się nie nauczymy.

A może kitesurfing?

Ta stosunkowo bardzo młoda dyscyplina wiedzie prym, jeżeli chodzi o sporty wodne. Napęd możliwy jest dzięki latawcowi. Panuje powszechna opinia, iż jest to dyscyplina dla odważnych, z ponadprzeciętną sprawnością fizyczną.

Jeżeli chcesz spróbować sił w tym sporcie, tak jak w przypadku surfingu, warto wykupić lekcje u wykfalifikowanego instruktora.

Nad polskim morzem mamy wiele możliwości, aby rozpocząć przygodę z tym sportem i zgłębić jego tajniki. Możliwe jest to dzięki m.in. kitesurfing chałupy, gdzie zapoznamy się dokładnie z zasadami tego sportu i spróbujemy swoich sił przy pięknych okolicznościach przyrody. Jest to więc wspaniały pomysł na spędzenie wolnego czasu, romantyczny weekend, czy wspólne szaleństwo z przyjaciółmi.

Foil surfing

Ostatnią dyscypliną, którą zaproponujemy Ci w ramach aktywnego wypoczynku nad polskim morzem jest młodziutki sport – foil surfing. Jest dostępna w Polsce dopiero od 2-3 sezonów. Jeżeli więc kręcą Cię nietypowe wyzwania oraz lubisz być pierwszy, to musisz koniecznie spróbować folia.

W dyscyplinie tej chodzi o pływanie nad powierzchnią wody, a nie jak to ma się w klasycznym przypadku bezpośrednio nad nią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here