Kolorowa odzież medyczna – czy może wzbudzić zaufanie wśród pacjentów?

0
376
Kolorowa odzież medyczna - czy może wzbudzić zaufanie wśród pacjentów?

Praca w placówkach medycznych nie należy do najłatwiejszych – lekarze i pielęgniarki pracują na długich, męczących zmianach, nierzadko też spotykają się z trudnymi sytuacjami. Wygodna, profesjonalna i budująca zaufanie wśród pacjentów odzież medyczna jest zatem niezwykle ważna. Czy jej wygląd ma znacznie? Na co zwrócić uwagę przy doborze stroju? Jakie korzyści zapewnia noszenie kolorowej odzieży medycznej? Odpowiadamy w artykule!

Profesjonalny strój medyczny

Komfort i bezpieczeństwo podczas wielu godzin pracy są kluczowe – odzież medyczna powinna chronić przed kontaktem skóry z mikroorganizmami i płynami ustrojowymi pacjentów, ale również zabezpieczać pacjentów przed zarazkami i bakteriami przenoszonymi przez personel. Wybierając damskie bluzy medyczne lub inne elementy stroju medycznego, należy zwrócić uwagę na:

  • tkaninę – najlepiej postawić na miękkie, przewiewne materiały, które pozwalają skórze oddychać, zapewniają wygodę i gwarantują swobodny zakres ruchów,
  • komfort noszenia i wytrzymałość – elementy odzieży medycznej wymagają częstego prania, warto więc sięgnąć po materiały wytrzymałe, którym nie zaszkodzi regularny kontakt z wodą i detergentami,
  • precyzję wykonania – starannie uszyta odzież medyczna staje się tym bardziej wytrzymała, dzięki czemu może posłużyć przez wiele lat,
  • różnorodne kroje i fasony – istotny jest wybór odzieży, która będzie w pełni dostosowana do potrzeb sylwetki i zadba o komfort personelu medycznego nawet w trakcie wielogodzinnej pracy,
  • dostępne wzory i kolory – warto dobrać strój medyczny, który będzie odzwierciedlał poczucie gustu i osobowość pracowników służby zdrowia.

Czy kolory i wzory na odzieży medycznej mają znaczenie?

Profesjonalna odzież medyczna wcale nie musi być nudna i pozbawiona ciekawych wzorów, kolorów, czy krojów. Wręcz przeciwnie – białe bluzy i uniformy nierzadko mogą być onieśmielające dla pacjentów lub mogą budować dystans. Zadbanie o względy estetyczne i wybór kolorowych strojów wiąże się z wieloma zaletami – najważniejszą z nich jest to, że stresujący pobyt w placówce medycznej (która najczęściej jest surowa i mało przytulna) może być dla pacjentów odrobinę mniej przykry. Dlatego też warto postawić na kolorowe i elementy stroju, w tym m.in. żakiety medyczne: https://anilon.pl/zakiety-medyczne/. Warto pamiętać, że taka odzież budzi zaufanie oraz sympatię.

Czy kolory i wzory na odzieży medycznej mają znaczenie? Dowiedz się!

Jak skompletować strój medyczny?

Przygotowując wygodne stylizacje dla medyków, dobrze jest pamiętać o wyposażeniu w wygodne bluzy i spodnie medyczne. Dzięki dostępności modeli z krótkim rękawem, rękawem ¾, a także z długim rękawem możemy dostosować ubiór do każdej pory roku, panujących warunków i temperatury.

Odzież szpitalna na oddziałach dziecięcych

Szczególnie istotny jest wybór odpowiedniego stroju, pracując na oddziałach pediatrycznych. Dzieci często nie rozumieją sytuacji, w której się znalazły, a personel medyczny ubrany na biało może wzbudzać w nich strach lub nieufność. Na rynku dostępne są bluzy ze wzorem zwierząt czy kwiatów – takie ubranie sprawi, że najmłodsi chętniej będą współpracować z personelem medycznym. Warto więc wybrać je do codziennej pracy.

Kolorowa odzież medyczna – podsumowanie

Strój medyczny stanowi wizytówkę dla całego personelu, dlatego warto zadbać o wygląd pracowników i odpowiednio zestawić ze sobą poszczególne części garderoby. Istotne jest dopasowanie odzieży do sylwetki, a także wybranie odpowiedniego rozmiaru – dzięki temu w pracy będziemy wyglądać schludnie i profesjonalnie, a przy tym zapewnimy pełny komfort i wygodę. Zaopatrując się w sklepie o bogatym asortymencie, zyskujemy również gwarancję, że ubranie dobrze wpisze się w gusta noszącego, a wybierając kolorowe czy wzorzyste stroje – że pacjenci poczują się przy nas swobodniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj