Odzież typu rashguard po raz pierwszy pojawiła się w Australii i była wykorzystywana w sportach wodnych, takich jak windsurfing, surfing itp. Samo słowo pochodzi z języka angielskiego i oznacza „ochrona przed wysypką”. I właściwie jest to jedna z wielu funkcji, jakie to ubranie spełnia.


Koszulka typu rashguard 1
Rashguard to nic innego jak specjalny rodzaj koszulki, składającej się z mieszanki elastynu, nylonu, poliestru oraz domieszek innych materiałów. W zależności od producenta skład może się nieco różnić. Taka kombinacja zastosowanych włókien wspomaga maksymalne odprowadzenie wilgoci oraz dużą wytrzymałość takiego ubrania. Koszulka jest bardzo elastyczna i rozciągliwa.

Dzięki płaskim szwom typu Flatlock tkanina ściśle przylega do ciała, co doskonale sprawdza się we wszelkiego rodzaju sportach wyczynowych. Ponadto Flatlock wpływa na wzmocnienie konstrukcji całej koszulki, a tym samym niweluje poczucie dyskomfortu.

Cechy funkcjonalne Rashguard

Komfort noszenia to jedna z zalet, które przyczyniły się do popularności Rashguard wśród osób uprawiających sport. Kolejną jej pozytywną cechą jest odprowadzanie wilgoci przy jednocześnie dobrych parametrach wentylacji ciała, co jest istotną sprawą przy intensywnym treningu. Koszulka pomimo swojej lateksowej konstrukcji pozwala skórze oddychać oraz nie nasiąka potem, tym samym nie robi się ciężka po wielogodzinnym treningu, jak to ma miejsce w przypadku koszulek bawełnianych.

Nie zmienia swojego fasonu po praniu jak odzież bawełniana. Łatwa w utrzymaniu i odporna na wielokrotne prania. Doskonale nadaje się do barwienia i tworzenie na niej najbardziej wymyślnych kolorowych elementów i wzorów, które nie znikają po wielokrotnym jej czyszczeniu i suszeniu. Dlatego stała się bardzo modnym i trendy ubraniem sportowym, które możemy nabyć w wielu fascynujących kolorach i fasonach. Rashguard z oferty FighterShop.pl to doskonały wybór, ponadto, jak sama jej pierwotna nazwa mówi, rashguard chroni skórę osoby ćwiczącej przed otarciami, infekcjami skórnymi oraz promieniowaniem przeciwsłonecznym podczas treningu. Tym samym w znacznej mierze eliminuje powstawanie urazów, podrażnień, przegrzania oraz poparzenia słonecznego skóry podczas uprawiania sportu. Koszulka rashguard ma funkcję kompresyjną, poprawiającą pracę mięśni, mobilność ruchów i szybszą regenerację mięśni i stawów po treningu.

Zastosowanie rashguard

Ze względu na swoje wszechstronne właściwości rashguard zupełnie wyeliminowała odzież bawełnianą z wielu dyscyplin sportowych, uprawianych zarówno w pomieszczaniach, jak i na świeżym powietrzu. Obecnie używana jest we wszystkich sportach wymagających intensywnego wysiłku takich jak sztuki walki, kulturystyka, treningi siłowe i aerobowe.

Na początku stosowana była przez sportowców zawodowych w takich dyscyplinach sportowych jak surfing, lekkoatletyka, sztuki walki. Potem sprawdziła się w kolarstwie, wioślarstwie, piłce nożnej, siatkówce, koszykówce, a także w wielu innych dyscyplinach sportowych wymagających intensywnej pracy mięśni i stawów.

Obecnie stosują je również amatorzy sportów takich jak bieganie, trening na siłowni, fitness, aerobik, jazda na rowerze, deskorolce lub rolkach, northern walking, gra w piłkę na boisku itp. Powszechnie wykorzystywane są we wszystkich dyscyplinach sportowych, wymagających wysiłku, uprawianych przez zawodowców, jak i przez ogół osób prowadzących zdrowy styl życia i dbających o własną kondycję fizyczną oraz sylwetkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj