Pierwsza wyprawa w góry z dzieckiem – Co musisz wiedzieć?

0
290

Warto wyjeżdżać w góry. To idealna propozycja nie tylko dla dorosłych „bez zobowiązań”, ale także dla rodziców z małymi dziećmi. Może W tym ostatnim przypadku, wypad w góry wydaje się czymś niemożliwym, jednak tak nie jest. Wystarczy tylko w odpowiedni sposób się do tego przygotować, aby każda osoba tą wyprawę wspominała mile.

Odzież w góry

Każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, że bez odpowiedniej garderoby, nie ma nawet co myśleć o tym, aby udać się w góry. Takie ubrania powinny mieć także zapewnione dzieci. Ich dobór uzależniony jest od pory roku, a także miejsca, gdzie dana osoba będzie wybierać się z dzieckiem.

W porze zimowej nie obędzie się bez kurtek, które muszą być lekkie, nie ograniczając tym samym ruchów. Jednak z drugiej strony, muszą one być tak wykonane, aby nie dały dziecku zmarznąć. Tym bardziej że maluchy z wielką przyjemnością podchodzą do igraszek na śniegu. Kurtka, a także dopasowane spodnie (ewentualnie można zdecydować się na połączony kombinezon) muszą zapewniać właściwą ochronę przed wilgocią. Wskazane jest zabranie membranowej kurtki – niezależnie od tego, z jaką dokładnie porą roku ma się do czynienia.

Bielizna termoaktywna

Konieczny element, który będzie w stanie zapewnić maksimum ciepła. Należy zwrócić uwagę na jej wykonanie. Tym bardziej że ma się do czynienia z elementem, który przylega bezpośrednio do skóry. Tak, aby zyskać pewność, że materiał nie będzie powodował wystąpienia żadnych reakcji alergicznych.

Co na głowę?

Góry są piękne o każdej porze roku. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę ośnieżone szczyty, jakie prezentują się niezwykle imponująco. Przez zdecydowaną większą część roku, w górach, należy mieć na głowie czapkę. Ocieplaną lub z daszkiem, która jest w stanie uchronić przed nadmierną ilością promieni słonecznych.

W porze jesienno-zimowej warto postawić na czapki wykonane z mieszanki wełny, wyjątkowo lekkiej wełny merino lub wyposażone w miękką, ciepłą, polarową podszewkę. Materiały zapewniające odpowiednią ilość ciepła, a także przyjemne w dotyku, bezpieczne dla skóry dziecka. Latem sprawdzą się stylowe czapki z daszkiem, wykonane z cienkiego materiału. Ważne jest to, aby w każdym z tych wypadków, dopasować nakrycie głowy do potrzeb dziecka – w szczególności, jeżeli chodzi o wymiary.

Buty na nogi

W przypadku dzieci chodzących, ważne są buty na nogi. Nie tylko, jeżeli chodzi o dopasowanie rozmiarem. Muszą one zapewniać wygodę i komfort, a także pełną swobodę ruchów. W okresie zimowym muszą one zapewniać maksimum ciepła, aby wyprawa w góry nie zakończyła się chorowaniem. Latem liczy się wykonanie z przewiewnego materiału, dzięki czemu nogi nie będą się pocić. Warto także zadbać o odpowiednią podeszwę. Nie ma mowy, aby w góry dziecko zabrało sandały. Jest to niebezpieczna propozycja, która może doprowadzić do urazów u malucha. Tego każdy rodzic chciałby uniknąć. Lepiej postarać się o zabudowane buty, które na dodatek będą wyposażone w solidnie wykonaną podeszwę, zapewniającą także dobrą amortyzację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj