Wyposażenie łazienki – w co należy zaopatrzyć się w sklepie z armaturą łazienkową?

0
450

Podczas remontu i urządzania łazienki trzeba brać pod uwagę wiele rzeczy i rozwiązań. Pomieszczenie to powinno być przede wszystkim funkcjonalne, dostosowane do potrzeb użytkowników. Trudność jednak polega często na małej przestrzeni, którą trzeba zagospodarować nie tylko użytecznie, ale również schludnie i ładnie. Wybór płytek i decyzja o układzie to jedno, a montaż odpowiedniej armatury – to drugie. Istotne jest, aby baterie łazienkowe umywalkowe i prysznicowe współgrały ze sobą – to gwarantuje elegancką i miłą dla oka łazienkę.

Zakupy w jednym sklepie to dobre rozwiązanie

Czasem, szukając oszczędności lub ciekawszych pomysłów, zagląda się do wielu sklepów w poszukiwaniu wymarzonej armatury. Wówczas często jest popełniany błąd, który polega na zakupie kilku rzeczy z różnych serii i w rezultacie – cała łazienka wygląda niespójnie. Warto postawić na baterie łazienkowe pochodzące z jednego, renomowanego sklepu. Wtedy ma się pewność, że zarówno panele i baterie prysznicowe oraz umywalkowe, a także same umywalki, wanny czy prysznice będą ze sobą współgrały. Doświadczeni pracownicy chętnie pomagają i udzielają konstruktywnych uwag, aby każdy klient mógł w unikalny sposób wyposażyć swoją łazienkę. Szeroki asortyment posiada sklep internetowy – https://corsan.pl/pol_m_Produkty_Baterie-155.html.

Rodzaje baterii umywalkowych

Nowoczesne rozwiązania kuszą różnorodnością. Designerskie łazienki wcale nie muszą być fajne wyłącznie w katalogach. Popularne i bardzo funkcjonalne są baterie łazienkowe stojące wysokie. Wyglądają elegancko i szykownie i wbrew przekonaniom – nie rozchlapują wody. Są wyposażone w specjalne perlatory, które napowietrzają wydobywającą się wodę, przez co strumień nie posiada zbyt dużego ciśnienia. Przy okazji rozwiązanie to pozwala na oszczędność wody.

Baterie łazienkowe mogą również oszczędzać miejsce. Wystarczy zdecydować się model ścienny lub podtynkowy, który nie zajmuje przestrzeni na blacie lub umywalce. Jest łatwy w czyszczeniu, ponieważ posiada mniej wystających elementów. Wygląda elegancko i designersko. Nadaje się do łazienek użytku publicznego, jak również tych domowych.

W sklepach z armaturą można spotkać dwa rodzaje kranów – z jednym lub dwoma kurkami. Różnica polega na tym, że w przypadku podwójnych regulacja temperatury możliwa jest dzięki ręcznemu ustawianiu dwóch strumieni wody osobno – ciepłego i zimnego, które mieszają się w jeden. Natomiast regulacja przy pomocy jednego kurka jest nieco łatwiejsza – wystarczy odpowiednio ustawić jeden uchwyt. Wybór tej właściwej baterii zależy od stylu łazienki oraz indywidualnych preferencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj