Żeń-szeń koreański – właściwości i zastosowanie

0
1377

Żeń-szeń koreański to roślina, która została przywieziona do Europy z Japonii w 1610 roku. Jej suche korzenie mają wiele właściwości leczniczych, przez co stosowano je nawet na dworze Ludwika XIV. Kiedy warto stosować żeń-szeń koreański? Jakie ma właściwości, a jakie przeciwskazania? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Żeń-szeń koreański – właściwości

Substancje aktywne zawarte są w korzeniu żeń-szenia. Wykazują ogólnie pobudzające działanie, a także wzmacniają ośrodki ruchowe, które znajdują się w ośrodkowym układzie nerwowym. To właśnie z tych ośrodków wychodzi wiele bodźców, docierających do narządów wewnętrznych, dzięki czemu substancje aktywne powodują różnorodne działania, jak chociażby:

    • zmniejszenie poziomu cukru oraz cholesterolu we krwi,
    • wzmocnienie odporności,
    • obniżenie ciśnienia krwi,
    • poprawa funkcjonowania układu rozrodczego;
  • pobudzenie czynności serca;
  • zwiększenie ogólnej wydolności organizmu.

Żeń-szeń koreański – zastosowanie

Ekstrakt z korzenia żeń-szenia, dostępny na stronie https://www.witaminyswanson.pl, można stosować w przypadku wielu dolegliwości. Poleca się go przede wszystkim w celu zredukowania stresu i zmęczenia czy poprawy ogólnej kondycji psychofizycznej. Co więcej, z przeprowadzanych badań wynika, że po podaniu substancji zmniejsza się częstotliwość występowania depresyjnych myśli. Żeń-szeń pobudza bowiem gruczoły nadnerczy, przysadkę mózgową i podwzgórze, prowadząc do stymulacji produkcji endorfin. Roślina świetnie wpływa również na zwiększenie witalności, poprawę przepływu krwi. Powoduje także zwiększenie syntezy białek w wątrobie, a także zwiększenie aktywności makrofagów odpowiedzialnych za usunięcie toksyn oraz odpadów znajdujących się w krwioobiegu. Stosowanie żeń-szenia koreańskiego może również odwrócić proces stłuszczenia wątroby, do którego prowadzi stosowanie złej diety.

Nie sposób nie wspomnieć także o dobroczynnym wpływie żeń-szenia na życie seksualne. U mężczyzn odnotowuje się bowiem wzrost satysfakcji seksualnej, a także poziomu testosteronu. Zwiększa się także ruchliwość plemników u panów, którzy zmagają się z problemami z erekcją. Kobietom natomiast substancje aktywne zawarte w żeń-szeniu pomagają zwłaszcza w okresie menopauzy, łagodząc jej objawy, bowiem zawarte w korzeniu ginsenozydy wpływają na nabłonek pochwy w sposób analogiczny jak estrogen.

Warto stosować go także pomocniczo w czasie rekonwalescencji po przebytych chorobach, leczeniu cukrzycy czy nawet w kosmetyce w celu odmłodzenia skóry oraz hamowania nadmiernego wypadania włosów. W przeprowadzonych badaniach zaobserwowano także związek pomiędzy przyjmowaniem żeń-szenia a zmniejszonym ryzykiem zachorowania na nowotwór.

Żeń-szeń koreański – gdzie kupić?

Żeń-szeń koreański stanowi suplement diety. Można nabyć go w prawie każdej aptece w formie kapsułek czy tabletek. Można kupić je także w sklepach internetowych, jak witaminyswanon. Substancje aktywne można znaleźć także w niektórych kosmetykach, np. peelingach czy kremach.

Producenci zalecają, aby spożywać jedną tabletkę dziennie, przy czym po trzech miesiącach kuracji należy zrobić 4-tygodniową przerwę, aby nie doszło do zaburzeń czynnościowych narządów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj