Badania kliniczne w dziedzinie ginekologii

0
317

Ginekologia to dziedzina medycyny poświęcona diagnostyce oraz leczeniu chorób układu rozrodczego u kobiet. Zajmuje się także kwestiami związanymi z płodnością i prowadzeniem ciąży oraz porodu. Dzięki badaniom klinicznym z zakresu ginekologii możliwe staje się wdrożenie nowych, skuteczniejszych terapii.

Jakimi problemami zajmuje się ginekologia?

Ginekologia koncentruje się na żeńskich drogach rodnych. Najczęstsze dolegliwości, z jakimi zgłaszają się do ginekologa kobiety, to zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne okolic intymnych, choroby szyjki macicy, nowotwory narządów rodnych, polipy, endometrioza, choroby przenoszone drogą płciową, zespół policystycznych jajników. Z ginekologiem można także skonsultować nietrzymanie moczu oraz inne objawy związane z menopauzą. Ponadto ginekolog pomaga wybrać najlepszą metodę antykoncepcji oraz zajmuje się diagnozowaniem przyczyn niepłodności, jak również stwierdza ciążę i prowadzi ją do porodu.

Sposób leczenia chorób ginekologicznych zależy oczywiście od diagnozy lekarskiej. W niektórych przypadkach niezbędna jest interwencja chirurgiczna, ale coraz częściej stosowane są w ginekologii mniej inwazyjne zabiegi. Wdrożone może zostać także leczenie farmakologiczne.

Dlaczego warto prowadzić badania kliniczne w zakresie ginekologii?

Celem badań klinicznych jest opracowanie takiej metody leczenia, która w krótkim czasie przyniesie zadowalające efekty i nie będzie powodować uciążliwych skutków ubocznych. Prowadzeniem takich badań zajmuje się Clinical Best Solutions, nowoczesna placówka z oddziałem w Warszawie.

W testach biorą udział pacjentki ze zdiagnozowaną chorobą, co pozwala ocenić efektywność nowego sposobu leczenia oraz występowanie niepożądanych działań ubocznych. Do badań klinicznych przyjmowani są wyłącznie ochotnicy – chęć dołączenia do programu badawczego można zgłosić wypełniając formularz na stronie ośrodka lub drogą telefoniczną.

W każdej fazie badań przestrzegane są zasady dobrej praktyki klinicznej, co oznacza, że pacjent pozostaje pod stałą opieką lekarską, a testy odbywają się według określonych standardów. Uczestniczki badań w dziedzinie ginekologii mają prawo zrezygnować z dalszego udziału, jeśli wdrażane leczenie nie przynosi spodziewanych rezultatów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj