Białko dla sportowca – wszystko co musisz wiedzieć

0
639

Białko stanowi jeden z najważniejszych składników odżywczych. O jego odpowiednią podaż szczególnie powinni zadbać sportowcy, dążący do utrzymania wypracowanej formy oraz poprawy swoich wyników. Pełni ono bowiem szereg niezwykle istotnych funkcji, które omawiamy w tym artykule. Zapraszamy do lektury.

Jakie funkcje pełni białko w diecie sportowców?

Dostarczanie organizmowi białka wraz ze spożywanymi pokarmami, stanowi podstawę jego prawidłowego funkcjonowania. Składnik ten pełni w organizmie taką rolę, jak:

  •         Jest podstawowym składnikiem krwi, limfy, enzymów i hormonów,
  •         Uczestniczy w odbudowie zużywających się tkanek,
  •         Pełni funkcję nośnika niektórych witamin i składników mineralnych,
  •         Wchodzi w skład ciał odpornościowych,
  •         Uczestniczy w regulowaniu ciśnienia krwi.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, podstawowym źródłem białka jest pokarm. Jego największe ilości występują w mięsie, rybach, jajkach, produktach mlecznych, orzechach oraz nasionach. Warto nadmienić jednak, że w niektórych przypadkach dieta okazuje się niewystarczająca. W takim wypadku konieczne jest stosowanie odżywek białkowych. Więcej informacji na temat okoliczności ich zażywania oraz wpływu na organizm sportowca, można znaleźć tu: https://mlonutrition.pl/co-daje-i-kiedy-pic-bialko/. Zachęcamy do zapoznania się z treścią artykułu.

Jaka odżywka białkowa jest najlepsza dla sportowca?

Odżywki proteinowe dostępne są w formie proszku, będącego źródłem łatwo przyswajalnego białka. Rynek oferuje rozmaite rodzaje tego typu suplementów, jednak największym uznaniem wśród sportowców cieszą się te na bazie białka serwatkowego. Swoją dobrą sławę zawdzięczają przede wszystkim bardzo wysokiej wartości odżywczej, a ponadto są dobrze przyswajane przez organizm. Odżywki na bazie białka serwatkowego dostępne są w różnych postaciach, takich jak: koncentrat białka serwatkowego (WPC), izolat białka serwatkowego(WPI) oraz hydroziolat (WPH). Na szczególną uwagę zasługują izolat oraz hydroizolat, gdyż są najlepszymi źródłami protein. Cechują je jedne z najwyższych zawartości czystego białka na 100 g produktu. Mogą być suplementowane jednocześnie, dla uzyskania jeszcze lepszych efektów. Wysokiej jakości preparaty o jasnym i czytelnym składzie, dostępne są w ofercie MLO Nutrition, pod adresem: mlonutrition.pl. Duży wybór suplementów diety w połączeniu z ich wartościowymi recepturami sprawia, że każdy sportowiec może znaleźć idealny produkt dla siebie. Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami MLO Nutrition, gdyż zdecydowanie są warte uwagi. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj