Biorezonans magnetyczny – działanie, wskazania, przebieg badania

0
2573
bierezonans magnetyczny

Biorezonans magnetyczny jest jedną z bardziej popularnych metod, jeśli chodzi o medycynę alternatywną. Podczas badania wykorzystuje się tzw. wibracje elektromagnetyczne, dzięki którym można rozpoznać różnego rodzaju schorzenia oraz dolegliwości, niewidoczne na pierwszy rzut oka. Metoda ta jest stosunkowo nowa, ponieważ pojawiła się na rynku dopiero w II połowie XX wieku. Dzięki specjalnemu urządzeniu w organizmie ludzkim można wykryć drgania innych istot, tzw. ciał obcych, w tym:

 • pasożytów,
 • bakterii,
 • wirusów,
 • drobnoustrojów.

Na podstawie wykrytej różnicy drgań można u poszczególnych pacjentów rozpoznać wszystkie poważne choroby oraz niepokojące dolegliwości. Na skutek tego podejmuje się decyzję o dalszym leczeniu i zastosowaniu odpowiednich leków, aby poprawić stan zdrowia danego pacjenta.

Przebieg badania biorezonansem magnetycznym

Przebieg badania biorezonansem magnetycznym nie jest zbyt skomplikowany, poza tym jest to badanie bezbolesne, które odbywa się w pozycji siedzącej, a więc w pełni komfortowej dla zainteresowanego pacjenta. Badani pacjenci trzymają w swoich dłoniach specjalne elementy, należące do nowoczesnej aparatury, konkretniej jej dwa zakończenia. Dzięki zastosowanym elektrodom przed organizm człowieka przebiega prąd zmienny. W ten sposób wykrywa się w organizmie wszelkie drobnoustroje oraz patogeny. To bardzo skuteczna metoda, która nie powinna wprowadzić nikogo w poddenerwowany stan.

Osoby odpowiadające za przeprowadzenie badania zmieniają z czasem natężenie zastosowanych fal elektromagnetycznych. Ma to na celu postawienie rzetelnej diagnozy, w każdym możliwym przypadku. Specjaliści uważają, że warto przeprowadzać takie badania, ponieważ w wielu przypadkach zdarza się, iż można w ten sposób rozpoznać bardzo poważne schorzenia, w zadowalającym czasie. Tym samym rozpoczyna się leczenie i pacjent ma większe szanse na to, że powróci do pełnego zdrowia, a patogeny nie opanują w całości jego organizmu.

Jak działa biorezonans magnetyczny? Co wykrywa?

bierezonans magnetycznyBadanie z użyciem biorezonansu magnetycznego jest bardzo przydatne, ponieważ można wykryć w ten sposób różnego rodzaju zmiany chorobowe oraz drobnoustroje, rozwijające się wewnątrz ludzkiego organizmu. Z pomocą biorezonansu można ustalić:

 • stan zdrowia pacjenta,
 • zmiany hormonalne,
 • obecność pasożytów oraz drobnoustrojów,
 • występowanie poszczególnych odmian alergii.

Jak widać jest to niezwykle pozytywne działanie, ponieważ zdecydowana większość pacjentów ma szansę dowiedzieć się, co im konkretnie dolega. Specjaliści chętnie decydują się na skorzystanie z tej skutecznej metody, gdy ich wiedza okazuje się być niewystarczająca. Biorezonans magnetyczny jest także bardzo pomocny przy leczeniu uzależnienia od alkoholu. Sprawdza się również w walce z nałogiem tytoniowym, więc ma niezwykle wszechstronne zastosowanie medyczne. Odpowiednie sygnały wysyłane przez urządzenia wgłąb ciała mogą niszczyć szkodliwe komórki znajdujące się w organizmie, wliczając w to również ciała obce. Warto czasami wypróbować na własnym przykładzie taką metodę i dać sobie pomóc z każdej możliwej strony, aby poprawić własny stan zdrowia.

Biorezonans magnetyczny – wskazania do przeprowadzenia badania

Przeprowadzenie badania z wykorzystaniem biorezonansu magnetycznego ma duży sens zwłaszcza wtedy, gdy pacjenci narzekają na silne infekcje oraz zmiany alergiczne. Takich przypadków jest obecnie bardzo dużo i nigdy nie powinno się ich lekceważyć. Czasami dermatologom trudno jest wykryć, jaka jest przyczyna występowania alergii w danym organizmie. Właśnie wtedy sięga się po biorezonans magnetyczny i rozwiewa się wszelkie wątpliwości medyczne. Wskazaniem do wykonania takiego badania są również:

 • stany zapalne,
 • przewlekłe bóle,
 • zmiany skórne,
 • zmiany nastroju,
 • zaburzenia hormonalne.

Jeśli ktoś ma od dłuższego czasu problemy ze swoim zdrowiem, powinien zapytać lekarza o możliwość wykonania biorezonansu, co w jego przypadku może się okazać strzałem w dziesiątkę. W ten sposób szybciej postawi się trafną diagnozę i rozpocznie się skuteczne leczenie, tak aby pacjent nie musiał zbyt długo zmagać się ze swoim problemem zdrowotnym.

Terapia biorezonansem magnetycznym – dlaczego warto się zdecydować?

Terapia biorezonansem magnetycznym ma swoich zwolenników, ponieważ jest skuteczna oraz bezbolesna. Dzięki temu wykrywa się wiele chorób przewlekłych oraz takich, które wywołane są występowaniem w organizmie niebezpiecznych drobnoustrojów. Niekiedy wykrycie takich schorzeń bez skorzystania z biorezonansu jest praktycznie niemożliwe, dlatego warto otworzyć się na nowe rozwiązania. Wykorzystywanie pola magnetycznego w tej terapii sprawia, że ciało może funkcjonować poprawnie i odzyskuje swoją równowagę energetyczną. Biorezonans magnetyczny wykrywa również niedobory witamin oraz ważnych składników odżywczych. Poza tym bada stan psychiczny pacjenta, stan układu immunologicznego oraz jego aktualny poziom energii. W razie złych wyników specjaliści przeprowadzający badania mogą szybko zareagować i pomóc swoim pacjentom.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj