Atlas do ćwiczeń – co warto wiedzieć?

1
3487

Można pokusić się o stwierdzenie, ze atlas do ćwiczeń jest mini siłownią. Za pomocą tego urządzenia można wykonywać ćwiczenia na wszystkie partie ciała w sposób bezpieczny i dostosowany do swoich możliwości fizycznych.

Atlas do domu – jaki wybrać?

Takie urządzenie można kupić również na własny użytek, urządzając swoją przydomową siłownię. W takiej sytuacji trzeba zwrócić uwagę na wymiary atlasu i zorientować się ile zajmuje miejsca po złożeniu. Ni każdy ma duże metrażowo mieszkanie czy inne miejsce, np. garaż, w którym może przechowywać urządzenia sportowe o dużych gabarytach, o czym przekonują się niektórzy dopiero po zakupie. Druga bardzo ważna kwestia to jakość sprzętu. Nie zawsze niższa cena wskazuje na bylejakość, ale często właśnie tak może być. Każdy element powinien być wykonany precyzyjnie, z dbałością o szczegóły, idealnie do siebie dopasowane. Nic nie powinno trzeszczeć, nie mogą pojawiać się luzy, ani inne usterki, które mogą stwarzać spore niebezpieczeństwo podczas eksploatacji.

Warto też pamiętać o tym, ze mniejsze atlasy dają mniej możliwości ćwiczeń. Owszem, są osoby, które wybierają takie uradzaniem które jest przygotowane pod katem trenowania danej partii ciała, ale to są wyjątki. Większość osób chce mieć wielofunkcyjne urządzenie, na którym będą wykonywać szereg różnych liczne, pomagających im utrzymać ładną, zgrabną sylwetkę i wyrzeźbić większą lub mniejszą muskulaturę. Dla osób, które szukają czegoś więcej, chcą urozmaicić swój trening, dostępne są różne drążki mocowane do poręczy lub ściany. Można zobaczyć je m.in. na tej stronie https://kelton.pl/pol_m_WYPOSAZENIE-SILOWNI_DRAZKI-DO-CWICZEN-491.html i poczytać o ich specyfikacji technicznej oraz przeznaczeniu.

Zalety ćwiczenia na atlasie

Każdy, kto choć raz trenował na atlasie wie, jak przyjemnie i bezpiecznie można z niego korzystać. Nie ma potrzeby kupowania wielu różnych sprzętów, np. ławeczek, drążka, podpórki do pompek, bo te i wiele innych urządzeń znajduje się w tym wszechstronnym urządzeniu. Zazwyczaj siedzenia i ławeczki mają regulację, co daje duże możliwości dopasowania ich pod własne potrzeby.

Ćwicząc na atlasie wykonuje się pod rząd kilkanaście czy kilkadziesiąt takich samych ruchów, co wpływa na rzeźbienie ciała w określonych partiach. Można regulować obciążenia i zwiększać tempo trenowania, dlatego taki sprzęt pozwala w dość krótki czas wymodelować mięśnie tam,. Gdzie chcemy. Ćwiczenia na atlasie są bezpieczne, pozbawione nagłych szarpnięć, jak w przypadku podnoszenia sztangi. Dzięki temu nie są też tak mocno obciążone stawy, co dla osób z jakimiś kontuzjami jest bardzo ważną sprawą.

Trening na atlasie eto czysta przyjemność. Można zrzucić zbędne kilogramy, wyrzeźbić ciało i to wszystko w zaciszu własnego domu, bez wydawania pieniędzy na karnety do siłowni. Jeśli ktoś szuka właśnie takiego rozwiązania, to może być pewien, ze atlas spełni jego sportowe pragnienia.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj