Buty narciarskie są najważniejszym elementem naszego wyposażenia, w dodatku takim, który najlepiej jest mieć osobiście dopasowany. To stopy odpowiadają za to, jakie ruchy przekażemy na narty, a odczuwany w nich dyskomfort potrafi szybko nas zniechęcić i znacznie skrócić nasz wyjazd w góry. Buty narciarskie jednak, jak to sprzęt narciarski, potrafią być drogie, dlatego dzisiaj sprawdzamy jak kupić model, który pozwoli nam zmieścić się w rozsądnym budżecie i zapewni maksymalne wrażenia z jazdy.

Zaplanuj zakup z wyprzedzeniem

Nowe buty narciarskie należą do rzeczy, o których konieczności wymiany zdajemy sobie sprawę znacznie wcześniej. Gorzej jest w przypadku zakupu pierwszej pary obuwia sportowego, jednak wciąż rzadko kiedy jest to decyzja pochopna i podjęta pod wpływem chwili.

Gdy kupujemy swoje pierwsze buty narciarskie zawsze na początku sezonu możemy skorzystać z ofert wypożyczalni. Dzięki temu przekonamy się, czy jesteśmy pewni, że ten sport jest dla nas odpowiedni, a także będziemy mogli poczekać aż ceny aktualnych modeli zostaną obniżone. Pod koniec sezonu w większości sklepów narciarskich spotkamy się z wyprzedażą, na której nie powinniśmy mieć problemu z nabyciem nowego obuwia narciarskiego w obniżonej cenie.

Osoby, które kupują już którąś z kolei parę mają mniej możliwości do wymówek. Gdy nasz sprzęt zaczyna wymagać wymiany zaczynamy sobie zdawać z tego sprawę już podczas trwania sezonu. Inną sytuacją są nagłe usterki, te jednak są rzadkością, gdy poprawnie eksploatujemy nasz sprzęt. Jeżeli więc wiemy, że nasze obuwie powoli domaga się przejścia na emeryturę, powinniśmy o tym pamiętać zwłaszcza po sezonie – dzięki temu nowy model zakupimy w pogłębionej wyprzedaży w bardzo atrakcyjnej cenie. W sytuacji zmiany starego sprzętu jesteśmy również w bardziej korzystnej sytuacji, gdyż zwyczajnie poza sezonem możemy odłożyć na nową parę. Jeżeli mamy problem ze znalezieniem czegoś na wyprzedaży (a może tak być w przypadku często wybieranych modeli i rozmiarów) to powinniśmy nastawić się na odkładanie pieniędzy, by nową parę nabyć już na początku sezonu.

Dużo sklepów oferuje swoim konsumentom również promocje z okazji preorderów. Można więc złożyć zamówienie na wybrane buty narciarskie jeszcze przed rozpoczęciem sezonu, z kodem rabatowym, a otrzymać je gdy tylko zacznie się sezon.

buty narciarskie

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

Mierz siły na zamiary

Większość narciarzy, zwłaszcza tych rekreacyjnych, ma w zwyczaju zawyżanie swojego poziomu umiejętności. Często nie potrafimy być przed sobą szczerzy, albo stawiamy sobie wyżej poprzeczkę, gdyż liczymy na to, że w tym sezonie uda nam się zmienić i przełamać dotychczasową rutynę narciarską. Powinniśmy się jednak zastanowić czy w tym przypadku gra jest warta świeczki. Obuwie skierowane do bardziej zaawansowanych grup użytkowników ma też adekwatnie wyższe ceny. Dla osób początkujących nie będzie ono tak wygodne, jak powinno, przez co może wywołać odwrotny efekt, zniechęcając takie osoby do sportów zimowych. Buty narciarskie należy dobierać wyłącznie biorąc pod uwagę własne potrzeby i faktycznie wybierane trasy, nie patrząc na bardziej zaawansowanych znajomych, czy inspirujące gwiazdy sportu.

Narciarstwo to wspaniały sport, który niestety co jakiś czas wymaga od nas sporej inwestycji. Warto więc polować na sprzęt na rozmaitych promocjach i wyprzedażach, a także zaplanować zakupy ze sporym wyprzedzeniem, by nie dać się zaskoczyć koniecznością większego wydatku. Buty narciarskie to coś, na czym zdecydowanie nie warto oszczędzać – słabej jakości model nie zapewni nam wygody, bezpieczeństwa, ani właściwego transferu sił. Zdecydowanie lepiej jest odpuścić sobie sezon, niż zrobić sobie krzywdę na kiepskim sprzęcie.

Wykorzystaj ostatnie dni sezonu narciarskiego 2019/2020! Kup sprzęt i odzież online w sklepie internetowym -> SnowShop.pl lub odwiedź jeden z naszych punktów stacjonarnych:

Warszawa, ul. Wrocławska 25
Warszawa, ul. Ostrobramska 38b
Gdańsk, aleja Grunwaldzka 211

 

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj