Co warto wiedzieć o liposukcji

0
2838

Odsysanie tłuszczu, profesjonalnie nazywane liposukcją, to jeden z najpopularniejszych zabiegów, który stosuje się u osób z dużą nadwagą. Na czym konkretnie polega zabieg? Czy jest on bezpieczny i wskazany dla każdego?

 

Jak przebiega liposukcja brzucha i innych części ciała?

Najogólniej rzecz ujmując, liposukcja to zabieg, podczas którego usuwa się zalegające pod skórą cząsteczki tłuszczu. Warto zauważyć, że można odsysać tłuszcz z bardzo wielu różnych części ciała. Zdecydowanie najpopularniejsza jest jednak liposukcja brzucha. Co prawda istnieje możliwość jednoczesnego odsysania tłuszczu z kilku różnych miejsc, jednak przeważnie jest to niewskazane. Dlatego też, jeśli konieczne jest odsysanie tłuszczu z różnych miejsc, zwykle przeprowadza się więcej niż jeden zabieg.

Zwykle pierwszym etapem liposukcji brzucha, czy też dowolnego innego miejsca na ciele, jest wprowadzenie pod skórę płynu. Podstawowym składnikiem tego płynu jest natomiast sól fizjologiczna. Jej zadaniem jest częściowe rozpuszczenie cząsteczek tłuszczu, tak aby później łatwiej było je odessać.

Drugim etapem jest natomiast zrobienie w skórze nakłucia. Zwykle wystarczy niewielkie nakłucie, które umożliwia lekarzowi wprowadzenie do ciała urządzenia ssącego. To za jego pomocą tłuszcz jest usuwany z organizmu.

Przeciwwskazania i przygotowanie do operacji

Warto mieć na uwadze, że odsysanie tłuszczu to poważny zabieg operacyjny. Dlatego też, nie każdy może się poddać liposukcji brzucha. Decydując się na odsysanie tłuszczu katowice trzeba się upewnić, że wybrało się odpowiedniego lekarza. Rzecz w tym, aby poinformował on o wszystkich przeciwwskazaniach i wychwycił te, które istnieją u potencjalnego pacjenta. Odsysanie tłuszczu katowice możliwe jest w bardzo wielu miejscach, jednak nie wszędzie obsługa jest tak samo profesjonalna.

Przede wszystkim, przeciwwskazaniem do zabiegu są problemy zdrowotne. Chodzi tutaj między innymi o kłopoty z układem krążenia. Fakt, że problemy zdrowotne są przeciwwskazaniem do operacji to duży problem. Liposukcja brzucha bowiem przeważnie jest wskazana u osób bardzo otyłych. Niestety, osoby takie również są często schorowane, gdyż otyłość zwiększa ryzyko występowania różnorodnych chorób.

Jeśli chodzi o przygotowanie do operacji, polega ono między innymi na przestrzeganiu odpowiedniej diety. Ważne jest również, aby ustabilizować wszelkie choroby przewlekłe, o ile takie istnieją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj