Dieta jabłkowa jest uważana za jedną z najlepszych obecnie diet pozwalających szybko schudnąć, a przy tym jest smaczna. Występuje w dwóch postaciach: mniej rygorystycznej, w której jabłka stanowią dodatek do posiłków, i bardziej ścisłej, trwającej 3 dni, polegającej na spożywaniu jakiegokolwiek gatunku jabłek i piciu naturalnego soku z tych owoców przez ten czas. Niniejszy artykuł opisuję tę drugą postać, bardziej rygorystyczną.

 

Jak działa ?

Skutki diety jabłkowej dla zdrowia są wyjątkowo korzystne, choć jedzenie samych jabłek może wydawać się niedorzeczne. Fakt, że jabłka zawierają małą ilość kalorii, a przy tym znaczną ilość witamin oraz składników odżywczych, sprawia, że można schudnąć nawet do 3 kg w zdrowy sposób. Dzięki zawartości dużej ilości witamin i minerałów,  będąc na diecie, nie narazimy się na ich niedobór.

Sekret skuteczności tej diety polega na wysokiej zawartości pektyn, potasu w jabłkach oraz w zawartości naturalnych kwasów ( jabłkowego, cytrynowego, mlekowego, bursztynowego, szczawiooctowego, pirogronowego, fumarowego),  które usprawniają przemianę materii i trawienie. Odpowiednią ilość energii zapewnia nam zawarta w owocach glukoza, która również zapewnia utrzymanie prawidłowego poziomu cukru we krwi. Błonnik i zawarte w nim pektyny zapewniają uczucie sytości, zmniejsza głód, spowalnia trawienie i utrzymuje glukozę na stałym poziomie.

Jabłka są również bardzo dobre do redukcji złego cholesterolu oraz doskonałym źródłem antyoksydantów. Regularne spożycie jabłek wzmacnia system immunologiczny, natomiast jedzenie przynajmniej 1 jabłka dziennie zmniejsza zachorowalność na nowotwory piersi, jajników, nerek, jelita grubego, krtani, jamy ustnej.

 

Zasady diety

Dietę należy stosować nie dłużej niż 3 dni, gdyż dłuższe jej stosowanie może spowodować osłabienie organizmu, zawroty głowy lub zasłabnięcia. Przed przeprowadzeniem diety należy się do niej przygotować przez zmniejszenie ilości spożywanych pokarmów.

Jeżeli zdecydujemy się na przeprowadzenie diety jabłkowej, musimy pamiętać o kilku zasadach. Każdy dzień diety należy rozpocząć od wypicia szklanki wody zmieszanej z łyżką octu jabłkowego, dzięki czemu przyspiesza się przemiana materii i usuwają się toksyny z organizmu. Codziennie należy wypić co najmniej 2 litry płynów w postaci wody mineralnej lub herbatki ziołowej.

W trakcie jej trwania można jeść tyle jabłek, na ile ma się ochotę i przyrządzonych w dowolny sposób, szczególnie polecane są oczywiście surowe, a także pieczone. Ważne jest aby jabłka nie były spożywane z żadnymi dodatkami  i były zjadane ze skórką, ponieważ jest ona źródłem cennych witamin i minerałów. Sok jabłkowy należy przygotować samemu ze świeżych jabłek, zabrania się picia soku kupionego w sklepie.

 

Efekty Diety

– redukcja wagi nawet o 3 kg

– oczyszczenie narządów wewnętrznych (wątroby i nerek)

– pozbycie się toksyn i nagromadzonego tłuszczu

– usprawnienie przemiany materii i trawienia

– poprawa ogólnego stanu zdrowia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj