Kraków nie bez powodu to najpopularniejsza Polska destynacja dla turystów zarówno z Polski jak ze świata. Przyciąga przede wszystkim historycznymi walorami ale również ogromną ilością atrakcji i doskonale przygotowaną infrastrukturą.

Hotele i apartamenty w Krakowie

Rezerwacja miejsca w obiektach noclegowych w samym szczycie sezonu turystycznego graniczy niemal z cudem, a wraz ze zbliżającymi się wakacjami, noclegi nawet w najtańszych hotelach osiągają niemal cenę złota. Najbardziej opłacalną metodą podróżowania to turystycznych miast, takich jak Kraków jest wybranie się do niego paczką znajomych. Dzięki temu możecie wynająć duży, wygodny apartament, którego cena wcale nie będzie szokująca jak podzielicie ją pomiędzy wszystkich uczestników.

Kraków tętni życiem

Centrum Krakowa liczy ponad 400 pubów, kawiarni, restauracji, klubów muzycznych i miejsc koncertowych. Mieści się tu również kilkanaście sal kinowych, przeszło dziesięć sal teatralnych, opera, filharmonia, kilkanaście muzeów i kilkadziesiąt galerii. Atrakcje dla dużych i małych, tych którzy kochają imprezy oraz tych którzy wolą zobaczyć krakowskie zabytki.
Obowiązkowym miejsce jest oczywiście Rynek. Turyści podziwiają Wawel i po drodze kościół świętego Piotra i Pawła. Jednak jest to tylko jedna z dziesiątek atrakcji jakie ma do zaoferowania to miasto.
Warto skierować się w ulicę św. Jana i odwiedzić Zaułek Niewiernego Tomasza. Tutaj w sąsiedztwie pochodzącego z XII w. kościoła pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty znajduje się pub Dym – miejsce spotkań krakowskich artystów. Obok do swoich wyjątkowych wnętrz zaprasza restauracja Cherubino gdzie można skosztować dań kuchni włoskiej i polskiej, jest to ulubione miejsce Andrzeja Wajdy.
Po całym dniu chodzenia i wysiłku warto udać się do Kabaretu Loch. Uwaga! Silnie uzależnia. Będąc w okolicy, trzeba jeszcze zobaczyć mieszczący się na rogu ulic św. Jana i Sławkowskiej dawny Hotel Saski. Podobno było to ulubione miejsce zabaw śmietanki XIX-wiecznego Krakowa. W Sali Saskiej na koncertach grywali Liszt czy Brahms. Stąd już blisko na słynny Kazimierz.

Zobacz również:  Wiele twarzy mąki

Obowiązkowe miejsce: Krakowski Kazimierz

Jeszcze do początków XIX w. historyczna dzielnica żydowska była samodzielnym miastem, otoczonym murami i oddzielonym od Krakowa odnogą rzeki Wisła.
Na samym środku Placu Nowego, popularnie zwanego Żydowskim, stoi Okrąglak – pawilon handlowy zbudowany w 1900 r. W jego murach mieszczą się stoiska spożywcze i bary sprzedające słynne krakowskie zapiekanki. W dni powszednie plac funkcjonuje jako targ warzywny, natomiast w weekendy zamienia się w pchli targ. Dookoła Placu Nowego mieszczą się najróżniejsze knajpki i bary. Nie sposób pominąć Baraki – Industrialno-futurystyczne wnętrze połączone z miłą atmosferą i galerią organizującą cykliczne wystawy street-artowe. To doskonałe miejsce na spędzenie wieczora!.

Artykuł powstał przy wsparciu http://palace-apartments.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here