Gąbki florystyczne na sztuczne kwiaty

0
644
gąbka florystyczna

Kwiaty otaczają nas w codziennym życiu ze wszystkich stron. Jednak szczególnie ważną rolę pełnią podczas dużych uroczystości. Może to być komunia dziecka, wesele, albo inne istotne spotkania rodzinne. Nie zawsze używanie kwiatów żywych ma sens. Przede wszystkim w ten sposób marnujemy florę, ponieważ kwiaty takie są skazane na obumarcie. Jest to też niepotrzebna strata pieniędzy, ponieważ w ten sposób musimy kupować nowe dekoracje na każdą kolejną okazję. Gąbka florystyczna sucha sprawdzi się wtedy, gdy zdecydujemy się na wykorzystanie kwiatów sztucznych. Jest to bardzo ciekawa alternatywa dla zwyczajnych doniczek, ponieważ możemy ją umieścić w dowolnym miejscu, tam gdzie tylko chcemy. Sprawdźmy jakie jeszcze zalety posiada takie rozwiązanie.

Łatwość wykorzystania

Przede wszystkim gąbki do kwiatów sztucznych są wykonane w standardowy sposób. Zazwyczaj przyjmują formę niewielkich prostopadłościanów, które łatwo ustawić na dowolnej powierzchni. Umieszczanie w nich kwiatów sztucznych jest wyjątkowo proste, ponieważ wystarczy do tego celu wsunąć końcówkę łodygi wewnątrz przedmiotu. Gąbki florystyczne suche mają też taką przewagę nad ich mokrymi odpowiednikami, że nie potrzebują w ogóle doniczek. Nie ma bowiem konieczności zwilżania ich, by nadać ciężkości. Nie będą się one pod żadnym pozorem przewracać, ponieważ same w sobie są odpowiednio ciężkie. Sprawi to, że nie będziemy musieli się już martwić takimi rzeczami jak osobne doniczki, wlewanie wody i tym podobne. Wystarczy tylko ustawić kwiat w gąbce w odpowiednim miejscu i cieszyć się ciekawym wystrojem pomieszczenia. Gąbka florystyczna sucha ma wiele innych zalet, o których więcej w dalszej części naszego poradnika.

Niewielka cena

Trzeba też wziąć pod uwagę kwestie ekonomiczne używania zarówno specjalnych gąbek, jak i kwiatów sztucznych. Przede wszystkim znacznie oszczędzamy, ponieważ sztuczne rośliny można wykorzystywać bardzo wiele razy. Podobnie gąbki florystyczne suche, które nie poddają się łatwo upływowi czasu i przez to możliwe jest ich wielokrotnie wykorzystywanie. Przede wszystkim jednak trzeba wziąć pod uwagę bardzo niską cenę. Pojedyncza gąbka to koszt poniżej pięciu złotych, dzięki czemu możemy pozwolić sobie na zakup bardzo dużej ilości. Oprócz standardowych wersji prostopadłościennych, można też dostać opcje okrągłe, a także umożliwiające umieszczenie bardziej wyszukanych kompozycji. Sprawia to, że wykorzystanie gąbek florystycznych suchych staje się coraz większe, ponieważ coraz większa liczba osób docenia ich zalety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj