Nauka pływania dla dzieci – gdzie w Krakowie?

0
448

Umiejętność pływania jest niezwykle ważna. Na szczęście zdaje sobie z tego sprawę wielu rodziców. Dlatego decydują się zapisać swoje pociechy na naukę pływania. Tu jednak pojawia się często zadawane pytanie. Mianowicie, w jakim wieku dziecko powinno taką naukę rozpocząć. Jednoznacznej odpowiedzi na tak postawione pytanie niestety nie ma. Każde dziecko rozwija się bowiem w innym tempie. Warto zatem wiedzieć, czym kierować się podejmując taką decyzję i jak wybrać szkołę pływania w Krakowie.

Umiejętność pływania – dlaczego jest tak ważna?

Jak już wspomniano, umiejętność pływania jest w życiu niezwykle ważna. Wynika to z kilku powodów. W okresie letnim często wyjeżdża się z rodziną bądź przyjaciółmi nad morze lub jezioro. Umiejąc pływać, można w takich miejscach spędzać czas znacznie bezpieczniej. Nie da się również ukryć, że samo pływanie jest po prostu bardzo przyjemne. Umiejętność pływania ma jeszcze jedno ważne znaczenie. Regularne korzystanie z basenu w znaczący sposób poprawia kondycję, ogólny stan zdrowia oraz samopoczucie. Wszystkie te argumenty na pewno przekonują do tego, aby zapisać swoje dziecko na naukę pływania w krakowskiej firmie AgamaSport. Jak to zrobić? Wszystkie potrzebne inormacje i harmonogram zajęć znajdziecie na naszej firmowej witrynie internetowej.

Rozpoczęcie nauki pływania przez dziecko – kiedy?

Choć nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi, to faktem jest, że im szybciej zacznie się dziecko oswajać z wodą, tym lepiej. Tak naprawdę to zacząć to robić już od 3 miesiąca życia malucha. Oczywiście w tym wieku jest jeszcze za wcześnie na typowe lekcje pływania. Mowa tu o tym, aby rodzic zabierał dziecko ze sobą na basen i powoli oswajał je z wodą. Ważne jest tu, aby taki maluch czuł się bezpiecznie. Dlatego obecność rodzica jest konieczność. Jeśli chodzi o rozpoczęcie pierwszych lekcji pływania, to warto zapisać na nie dziecko w wieku przedszkolnym. W tym wieku maluch może spokojnie rozpocząć swoją przygodę z pływaniem pod czujnym okiem instruktora.

Szkoła pływania w Krakowie – jak wybrać?

W Krakowie nie brakuje miejsc, gdzie można zapisać swoje dziecko na lekcje pływania. To jednak wcale nie ułatwia wyboru konkretnej szkoły pływania. Dlatego warto pod tym kątem wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze, warto postawić na szkołę usytuowaną blisko miejsca zamieszkania. Ma to swoje znaczenie zwłaszcza w przypadku małych dzieci. Dzięki temu droga na basen nie będzie zbyt długa. Im dłuższy dojazd, tym bardziej dziecko może się zniechęcać. Po drugie, uwagę zwrócić należy na kadrę prowadzącą zajęcia. Powinni być to instruktorzy mający doświadczenie w prowadzeniu tego typu lekcji z dziećmi. Pamiętać bowiem trzeba, że nauka pływania z dorosłymi i z dziećmi to zupełnie coś innego. Dla dzieci liczy się przede wszystkim zabawa, dlatego to właściwe poprzez zabawę lekcje powinny być prowadzone. Dodatkowo dzieci mają swoje szczególne potrzeby, które instruktorzy powinni rozumieć. Poza tym muszą oni mieć oczywiście ukończone odpowiednie kursy i posiadać certyfikaty uprawniające to prowadzenia takich zajęć. Wybierając zatem szkołę pływania dla dziecka, warto mieć na uwadze te elementy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj