Garmin Fenix 7 — co nowego czeka na użytkowników?

0
1810

Garmin Fenix 7 to flagowa seria zegarków amerykańskiego producenta. Oferuje całą gamę funkcji, szczególnie jeżeli chodzi o segment sportowy, turystyczny i wyprawowy. To, co jest punktem wyróżniającym omawianego dzisiaj modelu to przede wszystkim mapy offline dla całego świata. Z tego zegarka skorzystać tak jak z normalnej nawigacji bez względu na okoliczności. Co jeszcze nowego przyniósł nam smartwatch Garmin Fenix 7?

Garmin to producent zegarków sportowych, który od wielu lat przoduje w tym segmencie. Nic dziwnego, w końcu te urządzenia cieszą się ogromną popularnością i przychylnością użytkowników. Co nowego dostaniemy w modelu Garmin Fenix 7?

Konstrukcja i wymiary

Nowy Garmin podobnie do poprzedniej generacji występuje w 3 różnych rozmiarach: małym (S), standardowym oraz dużym (X). Rozmiar dobieramy indywidualnie, biorąc pod uwagę budowę nadgarstka, a także wagę urządzenia. Dla mężczyzn najlepszą opcją jest standard lub X, dla kobiet — S lub standard.

Ekran występujący w najnowszej odsłonie zegarka Garmin to znana już  innych urządzeń producenta matryca Memory-Ii-Pizel. Zapewnia dobrą widoczność nawet w pełnym słońcu. Dużym jej atutem jest niezwykle niskie zapotrzebowanie na energię. Efekt? Zegarek może wytrzymać na jednym ładowaniu nawet miesiąc.

Wyraźną zmianą widoczną na pierwszy rzut oka jest zastosowanie ekranu dotykowego. Wiele opcji można uruchomić palcem, jednak 5 funkcyjnych przycisków dalej zostało zachowanych.

Czym różnią się poszczególne wersje Garmin Fenix 7?

Producent tym razem nie pokusił się o podział na wersję zwykłą, Pro lub Plus. Mamy jednak do wyboru 3 wersję tego urządzenia:

  • Base (16 GB pamięci);
  • Solar (16 GB, możliwość ładowania solarnego);
  • Sapphire Solar (32GB, posiada panele solarne, wgrane mapy, nawigację dwuzakresową, lepsze materiały wykonania — tytan i szkło szafirowe).

W wersji Solar oraz Sapphire możemy także liczyć na dodatkową funkcję w postaci latarki.

Ekran dotykowy, płatności zbliżeniowe, doładowanie solarne — czyli co jeszcze czeka na nas w zegarku Garmin Fenix 7?

Ciężko nie zgodzić się z twierdzeniem, że Garmin to lider outdoorowych zegarków na rynku. Nowością w modelu Fenix 7 jest dotykowy ekran, lecz takie funkcje jak płatności Garmin Pay, możliwość odtwarzania muzyki, aplikacje sportowe, tryb GPS, czujnik tętna znamy już z poprzednich modeli.

Zegarki amerykańskiego producenta znajdziesz na stronie firmy Eazymut.

Nowością jest z pewnością zastosowanie paneli słonecznych w najlepszej wersji zegarka. Oprócz tego udoskonalona bateria, która daje niezwykłą wydajność. Pierwszy raz w historii zegarki Fenix otrzymały także dotykowy ekran.

Dla survivalowców przydatnym gadżetem może okazać się wbudowana latarka, a także mapy topograficzne wielu kontynentów oraz mapy tras narciarskich SkiView.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj