Zabawy integracyjne na świeżym powietrzu dla nastolatków

0
1593

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu to jedna z najzdrowszych form aktywności i rozwiązanie problemów dzisiejszej młodzieży z nadwagą. Dzieci siedzą przy komputerach i telefonach przez zbyt wiele godzin dziennie, dlatego powinno się ich zachęcać do udziału w grach zespołowych i zabawach integracyjnych. Jakie są korzyści z gier integracyjnych dla dzieci i młodzieży?

Zabawy integracyjne mają na celu zbliżyć do siebie członków grupy rówieśniczej i zachęcić ich do wspólnej aktywności. Gry na świeżym powietrzu lub zabawy ruchowe sprawiają, że grupa lepiej poznaje swoje mocne i słabe strony. Dodatkowo strzelanie z łuku dla dzieci lub inne zabawy ruchowe dla dzieci w wieku szkolnym zachęcają do częstszej aktywności, co pozytywnie wpływa na rozwój młodego organizmu. Dlaczego warto organizować teambuildingowe zabawy dla dzieci i nastolatków?

Teambuildingowe zabawy dla dzieci i nastolatków – korzyści

Gry urodzinowe na imprezę dla dzieci lub zabawa z chustą animacyjną to proste sposoby, by zbliżyć do siebie członków młodszych grup rówieśniczych. Wspólne rozwiązywanie zagadek przez uczestników zabawy lub aktywne lekcje WF są natomiast atrakcyjne dla nastolatków. Każda z takich aktywności pomaga nadać dynamikę pracy i nauczyć dzieci wspólnego rozwiązywania problemów.

Zadaniem grupy w zabawie integracyjnej jest wykonanie razem określonej czynności. Przykładów zabaw integracyjnych jest wiele – grupa może wspólnie pokonywać tor przeszkód, walczyć z przeciwnikiem lub rozwiązywać zadania umożliwiające opuszczenie pokoju zagadek. Rodzaj aktywności dobiera się w taki sposób, by rozwinąć u uczestników konkretne kompetencje miękkie.

Zabawy integracyjne w szkole, na obozie i koloniach

Zabawy integracyjne na kolonie dla dzieci sprawdzają się znakomicie zwłaszcza na początku pobytu, gdy uczestnicy wyjazdu nie znają się i mają trudności z nawiązaniem kontaktu. Integracja pod okiem wychowawców sprawia, że nawet nieśmiałe osoby lepiej odnajdują się w grupie. Podobnie działają gry urodzinowe na imprezę dla dzieci. Zaproszeni goście mogą spędzić razem czas pod okiem animatora, który pokieruje ich do poszczególnych zabaw i sprawi, że przyjęcie upłynie w doskonałej atmosferze. Dodatkowo animator dba, by żadne dziecko nie pozostawało z boku i nie nudziło się, podczas gdy pozostałe dzieci bawią się w grupie. Zorganizowana zabawa integracyjna powoduje, że urodziny są naprawdę udane dla każdego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj