Stolica Dolnego Śląska to jeden z pięciu największych hubów magazynowych w Polsce. Magazyny do wynajęcia we Wrocławiu zlokalizowane są zarówno w administracyjnych granicach miasta, jak i w jego najbliższym sąsiedztwie, w tzw. aglomeracji wrocławskiej, głównie w pobliżu autostrady A4 i A8, prowadzącej w kierunku Warszawy drogi ekspresowej S8 i drogi na Poznań S5. To w zdecydowanej większości obiekty nowe, zbudowane w ciągu ostatnich kilkunastu lat, spełniające oczekiwania współczesnego klienta.

Najpopularniejsze lokalizacje na magazyn we Wrocławiu

Największe podmioty zwykle decydują się na wybór magazynu położonego w bliskim sąsiedztwie autostrady A4, która zapewnia doskonałe połączenie ze wschodem i zachodem. Takich magazynów na wynajem we Wrocławiu należy szukać na południu miasta i w ościennych miejscowościach, takich jak Bielany Wrocławskie, Biskupice Podgórne, Tyniec Mały czy Kąty Wrocławskie. Wiele nowoczesnych obiektów w ostatnich latach powstało również w pobliżu wrocławskiego portu lotniczego. Połączenie z autostradą A4 oraz drogami ekspresowymi na Warszawę i Poznań zapewnia w tym przypadku Autostradowa Obwodnica Wrocławia, czyli autostrada A8. Nowoczesne magazyny do wynajęcia we Wrocławiu dostępne są również w okolicach Długołęki i Psiego Pola, czyli w kierunku na Warszawę.

magazyn we Wrocławiu

Jak szybko wynająć magazyn we Wrocławiu?

Pomimo wielu inwestycji i dużej podaży powierzchni magazynowych w mieście i wokół miasta, wynajęcie magazynu we Wrocławiu, zwłaszcza w dobrej lokalizacji, w bezpośredniej bliskości autostrady lub drogi ekspresowej nie jest łatwe. Takie obiekty cieszą się niesłabnącą popularnością, zarówno ze strony wielkich międzynarodowych przedsiębiorstw, jak i dużych polskich podmiotów, które w okolicach stolicy Dolnego Śląska lokują swoje centra dystrybucyjne lub uruchamiają produkcję. Oczywiście nie oznacza to, że magazyny do wynajęcia we Wrocławiu są zupełnie niedostępne. W szybkim znalezieniu obiektu spełniającego określone warunki przedsiębiorcy pomagają wyspecjalizowane firmy doradcze. Korzystając z usług takiego podmiotu, można dotrzeć do najkorzystniejszych ofert wynajmu i wynegocjować atrakcyjną umowę na dłuższy okres.

Nowoczesny obiekt magazynowy można wynająć bezpośrednio we Wrocławiu, wówczas trzeba się liczyć z wyższą stawką za m2 powierzchni lub poza administracyjnymi granicami miasta. Najciekawsze lokalizacje na wynajęcie magazynu we Wrocławiu to południe miasta, w pobliżu autostrady A4 i A8, oraz wschód w okolicach Długołęki. Nowoczesne obiekty dostępne są jednak również na północ oraz w kierunku zachodnim, na Środę Śląską.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj