Hantle i kettlebell, czyli pora na ruch!

0
962

Moda na zdrowy tryb życia sprawia, że coraz więcej osób trenuje i ćwiczy. To ważne nie tylko dla zachowanie pięknej i zgrabnej sylwetki, ale także dla naszego samopoczucia. Efekty możemy zwielokrotnić dzięki stosowaniu dodatkowych akcesoriów. Najbardziej popularnymi są hantle i kettlebell. Czy rzeczywiście warto w nie zainwestować i jaki model kupić?

Do czego służą hantle i kettlebell?

Te proste akcesoria działają jak obciążenie. Podczas ćwiczeń, angażują różne partie mięśniowe, rzeźbiąc je i wzmacniając. Ćwiczenia z obciążeniem w postaci hantli czy kettleball przyspieszają metabolizm, pomagają w zrzuceniu kilku nadprogramowych kilogramów. To także dobry sposób na świetną zabawę w pojedynkę bądź z towarzyszem. W sklepie dostępne są hantle i kettlebell o ciężarze 0,5 do 60 kg. Wagę dobiera się do masy ciała czy siły. Same ćwiczenia są przyjemne i bezpieczne, warto tylko pamiętać o nieobciążaniu kolan, np. podczas wstawania.

 W jakie hantle warto zainwestować?

Jedną z cech, które powinniśmy wziąć pod uwagę, kupując hantle, jest materiał ich wykonania. Najczęściej są one tworzone z metalu i stali, czasem z masy betonowej. Wierzchnia ich część pokryta jest gumową lub winylową powłoką, czasem z dodatkami tworzyw sztucznych czy poliuretanu. Zdecydowanie najpopularniejsze są hantle neoprenowe. Materiał ten cechuje się tym, że nie pochłania wilgoci, nie ślizga się w dłoniach, dzięki czemu hantle są wygodne w stosowaniu. Wewnątrz, hantle neoprenowe wypełnione są żeliwem. Polecane są szczególnie dla kobiet. Dla mężczyzn natomiast polecane są hantle winylowe, które wewnątrz składają się z masy betonowej, a ich wierzchnia część pokryta jest winylem. Są większe i cięższe od hantli neoprenowych.

Przegląd hantli i kettlebell

Dużą popularnością cieszą się obecnie hantle marki Zipro, stworzone z materiału bitumicznego. Mają po 10 kg wagi, co sprawia, że nadają się zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Zachowane są w czarnej kolorystyce, z soczystymi, zielonymi dodatkami.

Zdecydowanie lżejszym i bardziej kobiecym zestawem jest Spokey, czyli hantle Bone, zachowane w cukierkowym, różowym kolorze. Mają jedynie po 0,5kg masy, nadają się więc dla kobiet do ćwiczeń czy aerobicu.

Dla prawdziwych mężczyzn idealnym rozwiązaniem będzie 28-kilogramowy Kettlebell wykonany z żeliwa w czarnym kolorze. Taki dodatek pięknie wyrzeźbi sylwetkę i poprawi kondycję, dając przy tym radość i satysfakcję z ćwiczeń.

Bez względu na to, jakie hantle chcemy kupić, zawsze zwracajmy uwagę na to, czy są one wygodne, czy dobrze leżą w dłoni i nie zakłócają komfortu ćwiczeń.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj