Jak być modnym w karnawale, czyli top przebrania na imprezę

0
547

Zabawy w karnawale, spotkania towarzyskie i inne podobne, stały się nieodłącznym elementem tego czasu. Jedną z tradycji wpisujących się w karnawał są wyjątkowe, kolorowe i świecące stroje. Wtedy nie tylko zabawa może wydawać się ciekawsza, ale również można w pewien sposób uwolnić swą inwencję twórczą, czy pokazać własne upodobania itp.

Znaleźć ciekawe stroje, czy kostiumy na karnawał nie jest łatwo. Jeżeli nie masz pomysłu, w co się przebrać – świetnie się składa! W tym poradniku przedstawimy kilka bardzo ciekawych pomysłów przebrań karnawałowych. Przeczytaj już teraz!

Bal przebierańców – skąd wzięło się przebieranie?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy cofnąć się nieco w przeszłość. Otóż, jak wiadomo, karnawał rozpoczyna się 6 stycznia – czyli w święto Trzech Króli. Kończy się on we wtorek tuż przed Środą Popielcową, czyli dokładnie przed Wielkim Postem.

Nieco histori…

Omawiane święto swoimi korzeniami sięga jeszcze czasów średniowiecza – polegało ono na wspólnej zabawie, śpiewie, tańcu i właśnie przebieraniu się. Wówczas zakładanie masek, czy przedziwnych strojów miało jedną ciekawą cechę – pozwalało niektórym, szczególnie ważnym osobistościom zachować anonimowość i oddać się ekstazie zabawy. Było to bezpieczne rozwiązanie, szczególnie dla osób, którym nie wypadało publicznie się bawić. Aktualnie jak wiemy, jest inaczej – przebieramy się np., aby wzbudzić podziw, czy uśmiech u współbiesiadników.

Przebrania karnawałowe – zaskocz wszystkich!

Jeżeli np. organizator imprezy nie ustalił reguł co do tej kwestii, mamy pełną dowolność. Jedynie, na co można zwrócić uwagę to przebieranie się „ze smakiem”, szczególnie jeżeli w wydarzeniu będą uczestniczyły dzieci.

W karnawale w ciekawe kostiumy może wskoczyć każdy, dlatego też przygotowaliśmy odpowiednie propozycje strojów zarówno dla kobiet, mężczyzn, czy dzieciaków. Dobrym pytaniem jest, za co się przebrać. Otóż, chociażby za swojego ulubionego bohatera z filmu, czy bajki. Aby było prościej, poniżej znajdziesz nieco ciekawych propozycji, jakie przygotowaliśmy na stroje karnawałowe!

Stroje karnawałowe damskie i męskie

Niektóre przykłady będą lepiej nadawały się dla kobiet, inne dla mężczyzn. Warto wziąć pod uwagę fakt, że wybrane przebranie będą dobre również dla dzieciaków! Kto ma taką możliwość, może wykorzystać swój kostium np. z Halloween!

Strój cyganki

Każdy z nas na pewno zwrócił kiedyś uwagę na piękne cygańskie suknie itp. Nie można im odmówić tego, że wzbudzają podziw. Zatem jest to bardzo ciekawa propozycja stroju karnawałowego. Aby skomponować przebranie cyganki, niewątpliwie przyda się długa kolorowa suknia, np. ozdabiana motywem kwiatów. Elementem dodatkowym będzie opaska na włosy. Za dopełnienie stroju oczywiście uznać można makijaż, jak i biżuterię – szczególnie duże kolczyki w kształcie obręczy.

Strój batmana

Przebranie na superbohatera? Brzmi ciekawie. Dobrym wyborem będzie motyw przewodni batmana. Ta postać, jak wiemy, jest bardzo popularna i na pewno każdy skojarzy nasz kostium. Strój barmana składa się np. z czarnej garderoby, peleryny i co najważniejsze charakterystycznej maski.

Strój czarownicy

Ciekawe przebranie na imprezę tematyczną. Dobrze skonstruowany kostium czarownicy wzbudzi podziw zarówno dorosłych, jak i dzieci. Wybrać można dwie opcje, łagodniejszą, jak i te mroczniejszą. Do skomponowania pierwszej propozycji wystarczy kolorowa suknia (najlepiej z czarnymi elementami) i charakterystyczny spiczasty kapelusz. Dodatkiem może być miotła. Druga opcja jest bardziej zaawansowana. Wybrać można czarną długą suknię i spiczasty kapelusz. Świetnym dopełnieniem przebrania będzie odpowiedni makijaż. Pokusić się można również na sztuczny nos charakterystyczny dla czarownic. Przebranie czarownicy na bal karnawałowy z pewnością zrobi show!

Strój Elvis’a Presley’a

Co to za impreza bez króla… Dlatego świetnym wyborem jako strój karnawałowy będzie postać Elvis’a. Do przebrania się za popularnego piosenkarza potrzebny będzie biały garnitur – najlepiej jeżeli spodnie będą z szerokimi nogawkami u dołu. Wybrać można też spodnie jak omawiane oraz białą koszulę, np. z kolorowymi dodatkami. Skoro Elvis, to nie można zapomnieć o fryzurze. Zapewne większość Panów, czy chłopców nie będzie posiadało tak bujnej, jak omawianej postaci, aczkolwiek wykorzystać można perukę. Czarne okulary są również nieodłącznym elementem. Aby było ciekawiej, wyposażyć można się w mikrofon. Jeszcze większe show zrobimy, kiedy poćwiczymy charakterystyczne ruchy piosenkarza i zademonstrujemy je np. na parkiecie!

Strój Marilyn Monroe

Z racji, że mamy Elvis’a, musi być również odpowiednia propozycja dla kobiet, lub dziewczynek. Marilyn była ikoną swojej epoki. Podziwiał ją cały świat. Dlatego też ta postać może być idealną na imprezę przebieraną. Kostium Marilyn jest banalny w swojej prostocie. Otóż wystarczy jedynie biała (opcjonalnie inny kolor) rozkloszowana sukienka i peruka, która nawiązywać będzie do fryzury gwiazdy. Elementem, o którym nie można zapomnieć, jest zrobienie na policzku popularnego pieprzyka Marilyn.

Skąd wziąć stroje karnawałowe

Stroje karnawałowe pozyskać można z kilku źródeł. Poniżej przedstawiamy przykłady!

Skorzystaj z wypożyczalni

Jest to najlepsza, a zarazem praktycznie najtańsza opcja na strój karnawałowy. Wypożyczalnie w swojej ofercie posiadają setki, o ile nie tysiące propozycji. Ponadto znaleźć można proste stroje, jak i zaawansowane kostiumy karnawałowe. Koszt, jaki ponosimy przy wypożyczeniu, jest stosunkowo nieduży. Kiedy impreza tematyczna dobiegnie końca, oddajemy przebranie i to wszystko. Pamiętać jednak należy o tym, aby stroju nie uszkodzić, gdyż narazić może nas to na dodatkowe koszty. Wypożyczalnia to też ciekawa propozycja dla osób, które szukają jedynie uzupełnień dla przebrania, jakie już posiadają. Chodzi o to, że wypożyczyć można np. pojedyncze, potrzebne elementy, akcesoria!

Zakup

Jest to opcja najmniej opłacalna. Chyba że z przebrania będziemy korzystać stosunkowo często. Zakup wiąże się jednak z dość sporym wydatkiem. Pomimo wszystko, sklepy pękają w szwach, jeżeli chodzi o różnego rodzaju kostiumy dla dorosłych i dzieci.

Zrób przebranie samodzielnie

Posiadając w swojej szafie nieco starych ubrań, których już nie nosimy na co dzień (sukienki, spodnie, bluzki, itp.), a także trochę niezbędnych dodatków, kostium możemy zrobić sami. Oczywiście przyda się też nieco inwencji twórczej, czy wolnego czasu. Jest to dobra opcja właśnie w przypadku, kiedy większość akcesoriów mamy już w posiadaniu, a ewentualnie, tylko niektóre (peruki, gadżety, buty, itp.) musimy wypożyczyć bądź kupić w sklepie. Kiedy jednak wszystkie akcesoria trzeba zdobyć, rozwiązanie to wydaje się mało sensowne.

Podsumowanie

Zaskocz swoich znajomych i wybierz niepowtarzalny kostium, np. jak jeden z opisanych! Stroje te nadają się zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, zatem każdy znajdzie coś dla siebie. Pamiętaj, że wypożyczalnia jest idealnym miejscem na pozyskanie przebrania! Czy już wiesz, za co się przebierzesz? Wybór należy do Ciebie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj