Różnice między białkiem WPA i WPH

0
774

Spożywanie białka jest ważne dla budowania mięśni i naprawy tkanek. Może ono pomóc w treningu, regeneracji i odżywianiu. W tym momencie białko jest podstawą nie tylko w kulturystyce, ale także w głównym nurcie przemysłu zdrowotnego.  Po odżywki białkowe mogą sięgać wszystkie osoby, nawet te, które dopiero zaczynają swoją przygodę z siłownią. Jednak na rynku można znaleźć różne rodzaje białek, m.in. WPA i WPH. O tym, czym się różnią, dowiesz się z tego artykułu.

Po co suplementować białko?

Białko jest niezbędnym składnikiem odżywczym dla organizmu człowieka. Jest to złożona substancja, która zawiera aminokwasy, które są jej budulcem.

Organizm ludzki potrzebuje białka do utrzymania zdrowych mięśni i kości, produkcji hormonów i enzymów, naprawy tkanek oraz zapewnienia siły i energii. Osoby aktywne fizycznie powinny spożywać 1-1,5 g białka na kilogram wagi (2,2 lbs). Sportowcy potrzebują jeszcze więcej – do 2g na kilogram wagi (4,4 lbs). Jednak wiele osób nie otrzymuje wystarczającej ilości białka w swojej diecie, zwłaszcza jeśli stosują ścisłą dietę lub wegetarianizm.

Odżywki białkowe mogą być stosowane jako uzupełnienie codziennej diety o białko, jeśli nie spożywamy wystarczającej ilości, lub jeśli nasz organizm nie trawi go prawidłowo. Odżywka (WPA, lub WPH) doskonale uzupełni te niedobory.

Hydrolizat białka serwatkowego

Po zakończeniu treningu bardzo ważne jest uzupełnienie utraconych składników odżywczych. Tutaj z pomocą przychodzi hydrolizat białka serwatkowego. Frakcja ta zawiera wysoką zawartość białka i świetnie wpływa na regenerację uszkodzonych włókien mięśniowych. 

Białko serwatkowe (białko WPH) wytwarzane jest przy użyciu najbardziej zaawansowanych metod produkcji. Jest to odżywka, która powstaje z serwatki, zawiera największą ilość białka, jednocześnie pozbawiając ją laktozy i tłuszczu. Jest to szczególnie korzystne pod względem trawienia i przyswajania. Jeśli zależy Ci na najwyższej jakości, to hydrolizat białka serwatkowego będzie idealnym wyborem. Nie obciąża on w najmniejszym stopniu układu pokarmowego,  dzięki temu intensywność treningowa i samopoczucie w ciągu dnia będą na najwyższym poziomie. 

Hydrolizat białka serwatkowego możesz zakupić w sklepie Sport Max na stronie: https://sklep.sport-max.pl/pol_m_Kategorie_Odzywki-bialkowe_Hydrolizat-WPH-2379.html. Zapraszamy do sprawdzenia oferty!

Białko WPH, a WPA — różnice

Tak jak zostało to wcześniej wspomniane, białko WPH to po prostu hydrolizat białka serwatkowego, natomiast WPA białko, to suplement białkowy, który stosunkowo niedawno zaczął być stosowany w kulturystyce. Różnica pomiędzy tymi dwiema odżywkami polega na składzie. Można powiedzieć, że WPA to ulepszone WPH, ponieważ w jego składzie znajdują się dodatkowo bakterie fermentacji mlekowej. Zalecane jest osobom zmagającym się z nietolerancją laktozy. 

Oba suplementy możesz znaleźć na stronie https://sklep.sport-max.pl/, czyli witrynie internetowej sklepu dla kulturystów Sport Max. Sprawdź pełną ofertę sklepu i wybierz białko WPH, lub WPA (https://sklep.sport-max.pl/pol_m_Kategorie_Odzywki-bialkowe_Acidofilne-WPA-2941.html). 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj