Wykonanie tatuażu zwykle wydaje się znakomitym pomysłem. Możemy w ten sposób zakomunikować coś światu, wyrazić siebie, a nawet wyznać komuś miłość. Czasem jednak nie mija wiele czasu, a okazuje się, że trafność decyzji bywa kwestionowana. Nasze ciało się zmienia, a niegdyś ciekawy tatuaż wygląda na nim gorzej, szef patrzy krzywo na sentencję umieszczoną w widocznym miejscu, zmienia się obiekt naszych uczuć. Istnieje wiele czynników sprawiających, że usuniecie tatuażu wydaje się coraz mądrzejszym posunięciem i przynajmniej jedna metoda znana z wysokiego poziomu swojej skuteczności. Metodą tą jest usuwanie tatuażu laserem Discovery Pico.

Dlaczego Discovery Pico?

Discovery Pico to nowoczesna odpowiedź na problemy tysięcy osób, które najpierw „odnowiły” swoją skórę, a teraz coraz bardziej tego żałują. W przeciwieństwie do wielu innych laserów bazuje on na impulsach ultrakrótkich. Ich znakiem rozpoznawczym jest to, że charakterystyczna dla nich moc jest nawet dwukrotnie większa niż w przypadku innych laserów. Przesądza ona o jego sile i sprawia, że choć mamy do czynienia z rozwiązaniem, które stworzono z myślą o niewygodnych tatuażach, poradzi ono sobie również z wieloma innymi wyzwaniami, w tym choćby z rozstępami. Laser można dodatkowo wykorzystać do pobudzania skóry do naturalnej regeneracji, jego wiązka prowadzi bowiem do kontrolowanych uszkodzeń zapewniając znakomitą stymulację.

Kogo zainteresuje zabieg?

Jak już wspomniano laser Discovery Pico wspiera przede te osoby, które nie są zadowolone z efektu finalnego po wykonaniu tatuaży lub makijażu permanentnego. Jego właściwości sprawiają jednak, że można korzystać z niego także w innych przypadkach. Laser doskonale radzi sobie zarówno z powierzchniowymi, jak i z głębokimi zmianami pigmentacyjnymi, pozwala na rewitalizację skóry, a nawet na redukcję zmarszczek. Warto się nim zainteresować także wtedy, gdy chce się wyeliminować rozstępy lub usunąć blizny będące nieprzyjemną pamiątką po trądziku.

Jak wygląda zabieg?

Bolesność zabiegu nie jest duża, jest jednak w znaczącym stopniu uzależniona od tego, jaki jest jego cel. Jeszcze przed zastosowaniem lasera odbywa się więc konsultacja z pacjentem pozwalająca na określenie, jakie środki znieczulające można zastosować. Gdy mamy do czynienia z zabiegiem usuwania tatuażu, bolesność jest największa, zwykle więc na godzinę przed jego wykonaniem miejsce poddawane mu jest znieczulane z wykorzystaniem specjalnej maści. Sam zabieg polega na naświetlaniu obszaru, w obrębie którego chcemy doprowadzić do zmian. Wiązka lasera wybierana w tym celu jest dopasowywana indywidualnie tak, aby odpowiadać zróżnicowanym potrzebom pacjentów.

W przypadku tatuaży i makijażu permanentnego najlepsze efekty dają ultrakrótkie impulsy, które rozbijają pigment zastosowanego wcześniej barwnika. Pozwala to na szybsze usunięcie go z organizmu oraz na wykonanie znacznie mniejszej liczby zabiegów niż ma to miejsce wówczas, gdy tatuaż jest usuwany z wykorzystaniem innych metod. Właściwie dobranie wiązki sprawia tez, że wokół miejsca poddanego zabiegowi nie dochodzi do przegrzania tkanek. Dzięki temu nie trzeba się obawiać, że „pamiątką” po tatuażu będzie szpecąca nas blizna.

Kiedy nie wykonamy zabiegu?

Oczywistym jest, że zabieg usuwania tatuażu z wykorzystaniem lasera Discovery Pico nie zostanie wykonany, jeśli osoba zainteresowana nim oczekuje dziecka. Przeciwwskazaniem może być jednak również świeża opalenizna oraz aktywne zmiany zapalne w tych miejscach na skórze, które mają zostać poddane zabiegowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here