Dzisiaj solidny ekspres do kawy znajduje się niemal w każdym domu. Najpopularniejszym rodzajem jest natomiast model ciśnieniowy. Jakie posiada zalety? Dlaczego warto go wybrać? Gdzie kupić najlepszy ekspres do kawy ciśnieniowy? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Ekspres ekspresowi nierówny

Na wstępie należałoby podkreślić, że istnieją różne rodzaje ekspresów ciśnieniowych – ręczne, automatyczne, kolbowe oraz te na kapsułki. Łączy je jedna cecha – kawa zalewana jest wrzącą wodą pod ciśnieniem, sięgającym nawet do 12 barów. W ten sposób zyskujemy aromatyczny i pyszny czarny trunek, który w procesie obróbki nie zostaje pozbawiony cennych przeciwutleniaczy oraz innych wartości. Oczywiście do przyrządzenia kawy warto przy tym korzystać z wysokiej jakości ziaren, w tym chociażby popularnej Arabici ze znanej palarni, a także dobrego sprzętu. Nie każdy model zapewni bowiem oczekiwany efekt. Tylko ekspres do kawy ciśnieniowy od solidnego producenta spełni swoją funkcję.

Na czym zyskują właściciele ciśnieniowych ekspresów?

Generalnie jednak posiadanie ciśnieniowego ekspresu do kawy niesie za sobą same korzyści. Przede wszystkim przygotowanie w nim kawy jest banalnie proste i wygodne. Oczywiście polecamy w szczególności ekspresy automatyczne. One bowiem wykonają ulubione cappuccino, latte, flat white, espresso albo americano przy użyciu jednego kliknięcia. Niektóre modele posiadają wbudowany pojemnik na mleko, inne wyłącznie spieniacz. Ten element tak czy siak pozwala jednak na skuteczne spienienie mleka. Robienie tego ręcznie jest bowiem bardzo czasochłonne i zajmujące. No i przede wszystkim ekspres do kawy ciśnieniowy doskonale uzupełnia aranżację kuchni. Modele automatyczne nie zajmują szczególnie dużo miejsca, a ich staranność wykonania zachwyca. Doskonale komponują się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach.

Gdzie kupić dobry ekspres do kawy?

Ekspres do kawy ciśnieniowy można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Polecamy w szczególności sklepy specjalistyczne, a nie te, sprzedające wszystkie sprzęty gospodarstwa domowego. Warto postawić na specjalistów, którzy o kawie wiedzą niemal wszystko, a oprócz solidnego i niezawodnego sprzętu oferują również szeroki wybór kaw, akcesoriów do konserwacji i czyszczenia ekspresów oraz wszelkich, tematycznie powiązanych gadżetów. Warto pomyśleć o internetowych wersjach sklepów. One bowiem zyskują na popularności, oferując bardzo szeroki asortyment, atrakcyjne promocje oraz wygodną dostawę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here