Jakie suplementy diety powinni zażywać weganie?

0
503

Jesteś weganem? Jeśli rezygnujesz ze spożywania jakichkolwiek produktów odzwierzęcych, to musisz wiedzieć jedno – należy robić to świadomie, najlepiej pod kontrolę dietetyka. Szczególnie na samym początku Twojej przygody z weganizmem, konieczne staje się zwrócenie uwagi na to, czy przyswajasz do swojego organizmu wszystkie niezbędne witaminy i minerały. Sprawdź, jakie suplementy diety powinni zażywać weganie.

Jakie suplementy diety powinni zażywać codziennie weganie?

Na samym początku zwróćmy uwagę na to, jakie suplementy diety powinni zażywać weganie. Ze względu na to, że rezygnują oni z jedzenia produktów zwierzęcych, w takim razie dodatkiem do ich diety powinny stać się wegańskie suplementy diety. Jakie? Na pewno świetnie sprawdzi się witamina B12, która odpowiada m.in. za produkcję czerwonych krwinek, ale też za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Dlatego też, jeśli spontanicznie zrezygnujesz z jedzenia mięsa i produktów odzwierzęcych, to możesz doprowadzić do niedoboru witaminy B12, a w konsekwencji do sporych problemów zdrowotnych.

Tak naprawdę lista witamin, które powinni suplementować weganie, jest znacznie dłuższa. Oprócz witaminy B12 kluczowe staje się również dodanie do swojej diety suplementów z witaminą D, jodem, cynkiem oraz z żelazem. W zależności od Twojej codziennej diety konieczne może być też zażywanie takich preparatów jak kwasy omega-3, wapń czy magnez.

Pamiętaj, że suplementy diety zgodnie z definicją zaliczane są do żywności, co oznacza, że nie mają one właściwości leczniczych. Po prostu stosowane są zamiast żywności. Nie należy przesadzać z zażywaniem zbyt dużej liczby suplementów, gdyż ostatecznie większość tych składników powinna być dostarczona w żywności, jaką spożywamy.

Na co zwracać uwagę, wybierając wegańskie suplementy diety?

Przede wszystkim najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie jeszcze przed przejściem na weganizm, udanie się do dietetyka i wykonanie morfologii krwii. Dzięki temu możliwe stanie się skontrolowanie wartości we krwi witaminy B12, magnezu, witaminy D itd. Dietetyk powinien zwrócić uwagę na wyniki badań, a później na tej podstawie określić, jaką suplementację należy zastosować.

Następnie konieczne będzie zdecydowanie o tym, jakie konkretnie preparaty należy zażywać. Wykonaj analizę, które suplementy cieszą się dobrymi opiniami u specjalistów i odpowiednio się wchłaniają. Możesz je zakupić nie tylko w aptece, ale też w sklepach spożywczych i drogeriach.

Poza tym upewnij się, że na pewno kupujesz wegańskie suplementy diety. Dzięki temu zyskasz pewność, że wybrany preparat sam w sobie nie ma odzwierzęcych składników.

Wybieraj przede wszystkim sprawdzone marki, takie jak Olimp, Avet premium, Levann itd. Nie ignoruj również ceny i liczby tabletek w środku opakowania. Przelicz dokładnie, który suplement opłaca Ci się najbardziej, aby nie przepłacać.

Zasady stosowania suplementów diety dla wegan

Zawsze kluczowe jest to, aby zażywać wegańskie suplementy diety zgodnie z zaleceniami producenta. Posłuchaj zaleceń dietetyka lub przeczytaj ulotkę zamieszczoną w opakowaniu, a następnie dostosuj się do tych zaleceń. Nie przekraczaj zalecanej dawki, gdyż może stać się to dla Ciebie zagrożeniem. Pamiętaj także o tym, że bardzo ważne jest zażywanie suplementów diety np. po posiłku. Czasem istotna jest nawet pora dnia, o której bierzesz tego typu preparaty. Zwróć uwagę na to, aby popijać preparat wodą, a nie herbatą, sokiem czy kawą.

Wegańskie suplementy diety – dla kogo?

  • Dla wegan, którzy rezygnują z jedzenia produktów odzwierzęcych.
  • Dla osób z różnymi nietolerancjami i alergiami pokarmowymi.
  • Dla każdego, kto chce uzupełnić swoją codzienną dietę o wybrane składniki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj