Tatuaż sponsorski – kontrowersyjna forma reklamy czy wyraz artystycznej wolności?

0
553

W dzisiejszych czasach wiele firm poszukuje nowatorskich sposobów na promocję swoich produktów i usług. Jednym z coraz popularniejszych trendów w reklamie stał się tatuaż sponsorski – czyli umieszczenie logo lub nazwy sponsora na ciele osoby, która decyduje bierze udział w eventach, które wykonuje się np. bez koszulki. Ta forma reklamy budzi wiele kontrowersji i jest przedmiotem dyskusji nie tylko w środowisku biznesowym, ale także wśród miłośników tatuażu i sztuki. Nie można odmówić jej niesamowitej mocy marketingowej, a same reklamy to tatuaże tymczasowe.

Jakie firmy wykonują tatuaże sponsorskie?

Jedną z firm, która zajmuje się wykonywaniem tego typu reklam jest sklep internetowy fotobloki.pl. Posiadają w swojej ofercie szeroką ofertę, a w jej skład wchodzą np.: tradycyjne tatuaże zmywalne, na które możemy nanieść dowolny nadruk. W ofercie można znaleźć również tatuaże wodne z logo sponsora, które możemy skonfigurować nie tylko na gale mma, ale i mniejsze imprezy sportowe.

Trzeba pamiętać, że tatuaże tymczasowe wykonujemy z dopasowaniem wzoru tatuażu tymczasowego, a więc nie mogę to być przypadkowe treści, a rzeczywiście istotne informacje reklamowe. Maksymalny wymiar tatuażu tymczasowego zależny jest od wielkości ciała osoby, która będzie go nosić, standardowo jest to maksymalnie obręb całej klatki piersiowej lub połowa pleców.

Czy tatuaże sponsorskie są bezpieczne?

Tatuaże sponsorskie to w rzeczywistości tatuaże zmywalne, a cechą tatuaży tymczasowych jest to, że są bezpieczne zarówno dla osób dorosłych jak i dzieci. Nie działamy tutaj w formie tradycyjnego tatuażu, czyli nakłuwania osoby igłą, a raczej na zasadzie naklejania gotowego wzoru. Tatuaże tego typu możemy przyrównać do tatuaży na bazie henny, które stosuje się do testowania wzorów przed wytatuowaniem ich permanentnie.

Jak produkuje się tatuaż zmywalny

Tatuaż zmywalny, a w tym wypadku tatuaż sponsorski rozpoczyna się zawsze od koncepcji, a mianowicie od tego co chcemy tam umieścić, standardowo jest to logo lub jakaś ważna informacja. Rozpoczynamy więc projektowanie logotypu (lub innej informacji). Następnie plik graficzny przesyłamy bezpośrednio do firmy, która zajmuje się docelową obróbką i drukiem, gotowy produkt otrzymujemy zazwyczaj listownie lub paczką kurierską. Ze względu na udział programów cyfrowych – wszystko jest wyjątkowo łatwe do zrealizowania i nie wymaga specjalnych umiejętności, a dzięki temu mamy ogromne możliwości w niskiej cenie.

Jednym z najpopularniejszych sposobów produkowania tatuaży zmywalnych jest drukowanie ich na specjalnym papierze.

Papier do tatuaży zmywalnych jest specjalnie zaprojektowany, aby drukować wzory, które można następnie nałożyć na skórę. Tego typu papier doskonale sprawdza się w każdych warunkach i umożliwia tworzenie nanoszenie gotowych wzorów w kilka sekund.

Aby wydrukować tatuaż zmywalny na papierze, należy użyć drukarki atramentowej lub laserowej. Najlepszym rodzajem papieru do użycia z drukarkami atramentowymi są te, które mają powierzchnię matową, ponieważ połyskliwy papier może wpłynąć na jakość druku.

Ważne jest, aby korzystać z tatuaży pochodzących od renomowanych producentów, którzy stosują bezpieczne składniki i przestrzegają unijnych norm. Aby usunąć tatuaż zmywalny, wystarczy zastosować oliwkę kosmetyczną. Po kilku dniach tatuaż zmywalny sam zaczyna się ścierać i schodzić z powierzchni skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj