węgiel aktywowany

Problemy z biegunką mogą być bardzo uciążliwe. Przy wystąpieniu takich problemów większość ludzi szuka sposobów na szybkie poradzenie sobie z problemem. Do popularnych sposobów radzenia sobie z biegunkami można zaliczyć między innymi zastosowanie węgla aktywowanego. Atutem tego produktu jest przede wszystkim duża dostępność. Znajdziemy go w każdej aptece. Dodatkowo węgiel aktywowany to również potwierdzona gwarancja bezpieczeństwa stosowania.

Jak działa węgiel aktywowany?

W aptekach węgiel aktywowany można znaleźć pod dwoma postaciami, czyli kapsułek lub czarnych tabletek. Takie preparaty składają się w większości z węgla w formie bezpostaciowej lub drobnokrystalicznej. Produkcja węgla aktywnego obejmuje dwa procesy, czyli karbonizację oraz aktywację. Sposób działania węgla leczniczego wynika z jego dużej aktywności chemicznej. Jest on w stanie bardzo łatwo wiązać się z różnymi substancjami.

W ten sposób może on wiązać się między innymi z:

  • toksynami,
  • białkami,
  • gazami jelitowymi,
  • lekami,
  • chorobotwórczymi bakteriami.

Jeśli chce się skorzystać z węgla aktywowanego przy biegunkach, niezbędne jest zastosowanie większej ilości tabletek, niż gdy taki preparat stosowany jest w celu uzupełniania diety w aktywny węgiel. Jeszcze większe dawki trzeba zastosować w przypadku silniejszych zatruć.

Kiedy stosuje się preparaty z węglem aktywowanym?

Zastosowanie węgla aktywowanego związane jest przede wszystkim z występowaniem zarówno biegunek, jak i też zatruć pokarmowych. Wynika to z podstawowych właściwości takiego węgla, co obejmuje oddziaływanie zapierające, a także przeciwbiegunkowe. Po zastosowaniu węgla w postaci aktywnej dostaje się on do układu pokarmowego. W nim tworzy warstwę ochronną, która następnie jest w stanie absorbować różnorodne bakterie. Następnie są one wydalane z organizmu. Natomiast pomocnicze stosowanie węgla aktywnego dotyczy sytuacji, w których występują problemy z uporczywymi wzdęciami. Wówczas węgiel aktywowany może być stosowany w sposób profilaktyczny.

Zastosowanie węgla aktywnego w kosmetyce?

Właściwości, które posiada węgiel, sprawiają również, że znajduje swoje zastosowanie w kosmetyce. Jest on bardzo częstym składnikiem różnego rodzaju past do zębów. W takich pastach węgiel aktywowany ma na celu zapewnić usuwanie przebarwień, które mogą powstać na zębach pod wpływem regularnego spożywania kawy czy herbaty. Innym zastosowaniem aktywnego węgla dotyczy kosmetyków, które mogą być zastosowane przy pielęgnowaniu twarzy. Bardzo często jest on stosowany w składzie różnego rodzaju maseczek na twarz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here