Cybex Melio spacerówka

Wózek spacerowy stanowi obowiązkowe wyposażenie każdej dziecięcej wyprawki. Szeroki wybór spacerówek w sklepach powoduje jednak, że wybór konkretnego rodzaju i modelu bywa trudny. Czym kierować się, kupując odpowiedni wózek?

Bezpieczeństwo wózka

Najważniejszą kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, kupując wózek spacerowy, jest bezpieczeństwo. Dobrej klasy wózek posiada miękko obite, pięciopunktowe pasy, których dziecko nie jest w stanie samo rozpiąć. Powinien też posiadać pałąk chroniący malca przed wypadnięciem z siedziska. Ważne jest także, aby model miał blokadę kół i hamulec.

Rodzaj kół

Rodzaj i jakość kółek wpływa na komfort prowadzenia pojazdu. W mieście wystarczą nieduże, obrotowe koła, z kolei jeśli planujesz częste wycieczki poza miasto, zdecyduj się na model z większymi, pompowanymi kołami.

Najlepiej, aby wózek miał też funkcję pełnej amortyzacji kół, tak jak w modelu Cybex Melio. Dzięki niej nie musisz obawiać się dyskomfortu dziecka w przypadku jazdy po nierównej nawierzchni, a także niewygodnego prowadzenia.

Waga wózka

Bardzo istotnym aspektem jest waga wózka spacerowego. Od niej zależy wygoda codziennego użytkowania. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy często jeździsz tramwajem bądź autobusem i musisz wnieść wózek do pojazdu. Lekki, kompaktowy model, taki jak Cybex Melio jest też niezbędny, gdy mieszkasz na wysokim piętrze i musisz codziennie wnosić sprzęt po schodach na górę.

W sklepach dostępny jest szeroki wybór wózków o różnej wadze. Modele ważą od kilku do aż kilkunastu kilogramów. Na przykład, wózek Cybex Melio waży zaledwie 5,9 kg, co czyni go świetnym wyborem do miasta oraz częstego składania i przenoszenia. Modele o masie kilkunastu kilogramów są bardzo solidne i często bogato wyposażone, ale niestety są o wiele mniej mobilne i zwrotne.

Wygodne siedzisko

Zwróć też uwagę na typ siedziska. Najlepiej, aby można było regulować jego nachylenie, a przez to odpowiednio dopasować je do potrzeb malucha. Ważne, aby można je było położyć na płasko, co pozwoli zapewnić odpowiedni komfort dziecku podczas wypoczynku. Dobrze również, aby siedzisko można było przekładać i tym samym ustawić je przodem bądź tyłem do kierunku jazdy.

Wielkość i wykonanie budki

Budka ma za zadanie chronić szkraba przed wiatrem, deszczem i słońcem. Daszek w budce powinien więc być odpowiednio duży, aby skutecznie zasłonić dziecko w każdej pozycji. Dobrze więc zdecydować się na model z budką kilkustopniową, którą można ustawić w zależności od bieżącej potrzeby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj