Korea Buduje Szkółki Piłkarskie

0
2197

Korea Północna znana jest na całym świecie ze swojej nieznoszącej sprzeciwy dyktatury, która jest sprawowana bardzo twardą ręką.

Władze tego kraju zapowiedziały bardzo duże inwestycje w kwestii szkolenia młodych piłkarzy. Komunistyczny kraj planuje stać się piłkarską potęgą w ciągu kilku najbliższych lat. Czy jednak uda mu się to zrobić?

Dyktator Kim Dzong Un jest doskonale znany z produkcji broni masowego rażenia, zamykania ludzi w obozach pracy oraz wygrażania krajom zachodnim. Wobec tego, dużym zdziwieniem okazało się marzenie dyktatora o tym, aby jego kraj stał się piłkarską potęgą na skalę światową. Plany są niesamowicie ambitne, więc prawdopodobnie przez najbliższych lat powstanie swoista akademia piłki nożnej lub szkoła piłki nożnej. Wszystko po to, aby w niedługim czasie stać się dominującą drużyną w Azji, zaś później na całym świecie.

Szkółka piłkarska w Pjongjangu już istnieje, zaś jej trener jest pełny nadziei odnośnie nadchodzących zmian. Jak sam powiedział, cele Korei Północnej na dominację w światowej piłce są ambitne i kraj posiada bardzo wielu utalentowanych chłopców, którzy mogą stać się gwiazdami na wzór Leo Messiego. Te słowa mogą być lekko przesadzone, jeżeli wziąć pod uwagę fakt, iż największym dotychczasowym sukcesem Korei Północnej jest ćwierćfinał mistrzostw świata w roku 1966, a więc bardzo dawno temu. Wtedy to, Koreańczycy pokonali w grupie Włochów i prowadzili w meczu ¼ finału z Portugalią, lecz ostatecznie przegrali.

Obecnie Korea Północna jest klasyfikowana na 126. miejscu rankingu FIFA, zaś jej trenerem jest Norweg Jorn Andersen. Wspomniany trener powiedział, iż nie sądzi aby Korea była w stanie wydać piłkarzy pokroju Messiego, niemniej jednak nie zmienia to faktu, iż w tym kraju jest wielu utalentowanych chłopców. Głównym problemem w ich rozwoju jest to, że nie mogą wyjechać z kraju, co jest z kolei implikowane przez panującą dyktaturę Kim Dzong Una. Komunistyczne władze zabraniają obywatelom Korei Północnej na opuszczanie kraju na dłużej, co dotyczy również sportowców. Każdego roku setki śmiałków próbują uciec z kraju, co często przypłacają życiem swoim i całych rodzin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj