Myśląc o odnowie biologicznej na myśl nasuwa nam się przede wszystkim masaż. Gdyż zapewne większość z nas chętnie poddaje zabiegowi, który doskonale relaksuje i jest niesamowicie przyjemny. Obecnie można spotkać wiele rodzajów i odmian masażu, w tym np. masaż klasyczny, sportowy, relaksacyjny, leczniczy, wyszczuplający.

Działanie masażu

Dzięki niemu pobudzony zostaje głównie nasz układ nerwowy, co w rezultacie prowadzi do szybszego i sprawniejszego wykonywania czynności przez narządy organizmu człowieka. Masaż stosowany po intensywnym treningu wspomaga usuwanie się przez organizm substancji przemiany materii powstających podczas pracy mięśni.

Dzięki temu, że poprawia krążenie krwi oraz limfy, masaż sprawia, że pobudzona zostaje przemiana materii oraz układ pokarmowy. Podobnie jak sauna masaż również skutecznie regeneruje organizm, poprawia odporność a także relaksuje i stanowi odpoczynek dla ciała i ducha. Ponadto jego zaletami jest działanie przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Rodzaje masażu

Klasyczny masaż ręczny jest najbardziej popularny zarówno w odnowie biologicznej jak i rehabilitacji. Polega on na wykonywaniu odpowiednich technik głaskania, ugniatania, rozcierania czy oklepywaniu ciała. Wśród rezultatów jakie możemy uzyskać może on być, leczniczy, relaksacyjny czy sportowy – regeneracyjny

Masaż sportowy dzieli się ze względu na cel zastosowania oraz fazę treningu na masaż podtrzymujący, którego celem jest przygotowanie do treningu, treningowy, zwiększający możliwości czynnościowych organizmu, startowy, mający na celu rozluźnienie mięśni, a także odnawiający, stosowany po dużych obciążeniach w celu regeneracji.

Innymi rodzajami masażu jest masaż bańką chińską, znajdujący coraz większą popularność, jest wykorzystywany głównie do masażu placów, usuwając napięcie mięśni i zmęczenie. Masaż ten skupia się na kręgosłupie, bokach ciała, krzyżu oraz pasie barkowym. Energetyzuje się i rozgrzewa bańkami odpowiednich punktów ciała, a w połączeniu z masażem klasycznym lub sportowym daje lepsze rezultaty.

Masaż gorącymi kamieniami jest masażem relaksacyjnym i może być stosowany jako dopełnienie masażu sportowego w celu zwiększenia jego efektów. Działa odprężająco i leczniczo, likwiduje napięcia nerwowe czy bóle mięśniowe, a sutek roznosi się na całe ciało. Zabieg trwa średnio 60 minut, ciało ma styczność z odpowiednio dobranymi i rozgrzanymi kamieniami, a gładka powierzchnia kamieni wzbogacając ruchy masujące sprawia, że masaż jest intensywniejszy. Niezbędny w przypadku tego rodzaju masażu jest odpowiedni olejek, który wnikając głęboko nawilża skórę dzięki czemu po tak zakończonej odnowie biologicznej organizm jest rozluźniony, odprężony i wspaniale zregenerowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj