Na czym polega specyfika treningu krav maga

0
458

Samoobrona to sztuka, którą w podstawowym stopniu powinien opanować każdy człowiek. Jeżeli chcesz czuć się bezpieczniej i poznać techniki, które umożliwią Ci wyjście obronną ręką z kryzysowych sytuacji, to krav maga jest dla Ciebie! Ten niezwykły system walki, został stworzony przez Izraelczyków dla miejscowej armii i od tego czasu staje się coraz popularniejszy na całym świecie. Uznaje się go wręcz za jeden z najlepszych systemów samoobrony. Opinia ta jest uzasadniona tym, że krav maga opiera się na naturalnych reakcjach organizmu na stres i adrenalinę. Podczas treningów wykorzystuje się przedmioty codziennego użytku jako broń i uczy jak zachować się w sytuacjach, które mogą wydarzyć się naprawdę. Zainteresowany?

Czym jest krav maga i dlaczego zyskuje popularność?

Krav Maga jest niezwykle popularna, a jej techniki stosują nie tylko zwykli obywatele, ale także policjanci i wojskowi. Dlaczego tak wiele osób ceni sobie tę technikę walki? Wynika to przede wszystkim z jej wysokiej skuteczności w praktyce. Jej zaletą jest również to, że jest łatwa do opanowania i może być stosowana w życiu codziennym, pozwalając na zwiększenie bezpieczeństwa.

Trening krav magi obejmuje efektywne techniki szybkiej i skutecznej samoobrony. Są to między innymi:

  • osłabienie przeciwnika poprzez atak na stawy,
  • atak na oczy i gardło,
  • odbieranie przeciwnikowi różnych przedmiotów,
  • użycie przedmiotów codziennego użytku, takich jak kamień czy parasol w charakterze broni,
  • kopnięcia i uderzenie w miejsca szczególnie wrażliwe (miejsca intymne, splot słoneczny, gardło).

Powyższe techniki mogą kojarzyć się ze standardowym systemem walki. Krav maga to jednak coś zdecydowanie odmiennego. Ta sztuka polega na nauce zachowywania się w naturalnych sytuacjach. Wiele z treningów nie odbywa się więc na konwencjonalnej sali. Można spotkać się z zajęciami w zatłoczonych pomieszczeniach, wąskich przejściach, czy salach zastawionych różnymi przedmiotami. Wszystko po to, aby jak najbardziej oddać rzeczywistość i przygotować adeptów do obrony na co dzień.

Na treningi krav magi można uczęszczać do akademii sztuk walki takich jak Słowiańska Duma.

Specyfika krav magi — każdy może zacząć trening

Twórca krav magi opracował jej techniki, bazując na obserwacji żołnierzy wystawionych na stres. To dlatego sztuka ta jest w zasadzie rodzajem walki ulicznej, która cechuje się brakiem reguł. System jest nastawiony na agresywne odpieranie ataków i efektywną obronę. Ma być także nieskomplikowany i szybki do nauczenia. To wszystko sprawia, że krav maga może być praktykowana przez niemal każdego niezależnie od jego wiekukondycji fizycznej, czy predyspozycji.

Osobom niepewnym swoich umiejętności może pomóc trener personalny – https://slowianskaduma.pl/trener-personalny/. Przeprowadzony przez niego trening będzie w pełni dostosowany do oczekiwań i kondycji fizycznej danej osoby, co pozwoli w szybszym tempie opanować podstawowe techniki i wejść na wyższy poziom wtajemniczenia.

Kto może zyskać na regularnych treningach krav magi

Podstawową zaletą ćwiczenia krav magi jest rosnąca zdolność do samoobrony w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. Wiąże się to również z podwyższoną pewnością siebie, co samo w sobie może już odstraszać potencjalnych agresorów. Nie bez znaczenia jest również wzrost siły fizycznej i ogólnej sprawności. Adepci sztuki wykazują się większą zwinnością, gibkością oraz szybciej dostosowują się do nowych sytuacji.

Podsumowanie

Trenowanie krav magi jest korzystne ze względu na możliwość skuteczniejszej obrony przed zagrożeniem. Ćwiczenia tego typu podnoszą ogólną sprawność i pozwalają na efektywną obronę w sytuacjach naturalnych. Ze względu na prostotę ćwiczeń i ich intuicyjność może je wykonywać praktycznie każdy, bez względu na kondycję i stan zdrowia. Więcej informacji na stronie: www.slowianskaduma.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj