Napoje izotoniczne dla biegaczy – dlaczego warto na nie stawiać?

0
1464

W trakcie biegania lub innych treningów należy zadbać o dobre nawodnienie organizmu. W przypadku krótkich sesji ćwiczeń wystarczy zwyczajna butelka z wodą. Jeśli jednak chcemy osiągnąć jak najlepsze efekty należy sięgać także po napoje izotoniczne. Z jakich powodów warto na nie stawiać? Podpowiadamy.

 

Czym są napoje izotoniczne?

Napoje izotoniczne, zwane potocznie izotonikami, to specjalnie skondensowane substancje, które zawierają w sobie idealną dawkę witamin i składników mineralnych. Są przeznaczone zwłaszcza dla osób, które intensywnie trenują. Po napoje izotoniczne sięgają zwłaszcza sportowcy, którzy chcą szybko i efektywnie nawodnić organizm oraz uzupełnić braki węglowodanów. Każdy taki napój szybko gasi pragnienie i daje odczuwalną ulgę, zwłaszcza po zakończeniu bardzo wymagającego treningu o dużym wysiłku.

Izotonik ma w swoim składzie wodę oraz różnego rodzaju substancje odżywcze, a także składniki mineralne w postaci sodu, wapnia i magnezu. W niektórych produktach znajdują się także witaminy oraz węglowodany, które stanowią wsparcie energetyczne dla wycieńczonego treningiem organizmu. W tańszych napojach zamiast węglowodanów używa się prostych słodzików, które spełniają podobną funkcję. Wybierając konkretny izotonik warto więc dokładnie sprawdzić jego skład i najlepiej wybierać taki, który nie zawiera substancji konserwujących i dużej ilości barwników. Dobre jakości produkty można zakupić na przykład tutaj: https://alenergy.eu/pol_m_SKLEP_NAWADNIANIE_ALE-RACE-258.html.

Dlaczego warto korzystać z napojów izotonicznych?

Aby osiągać dobre wyniki w sporcie należy sięgać po produkty specjalnie przygotowane pod kompleksowe potrzeby sportowców. Napoje izotoniczne to również substancje wyprodukowane pod kątem osób, które są bardzo aktywne fizycznie ze względu na charakter pracy, którą wykonują. Po bardzo intensywnym wysiłku należy szybko uzupełnić spadek energii, aby móc efektywnie kontynuować obowiązki. Dlatego w takim przypadku jedynym rozsądnym wyjściem jest butelka z dobrym napojem izotonicznym.

Podstawową zaletą spożywania izotoników jest możliwość szybkiego uzupełnienia wody w organizmie. Jeśli zaniedbamy ten aspekt to będzie mieć to poważne konsekwencje dla naszego zdrowia. W przypadku każdego intensywnego treningu należy zadbać o to, aby móc zawsze sięgać pod skondensowaną dawkę substancji odżywczych potrzebnych naszemu organizmowi. Warto także pamiętać, że w sytuacji w której nie odczuwamy pragnienia to nie znaczy, że poziom nawodnienia jest wystarczający.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj