Jak zdrowa żywność wpływa na nasze zdrowie?

0
597

Styl żywienia jaki dominował jeszcze kilka lat temu nie napawał optymizmem. Wiele osób chętnie zwracało się w stronę produktów modyfikowanych i gotowych. Wynikało to z faktu, że tego typu produkty, nie wymagały wiele obróbek i były szybkie w przygotowaniu. Od jakiegoś czasu jednak obserwujemy dynamiczny zwrot w kierunku zdrowej żywności. To z kolei może być podyktowane tym, że dostrzegamy jej pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Jak on się przejawia?

Zdrowa żywność a profilaktyka chorób

Do niedawna zdrowa żywność kojarzyła się nam przede wszystkim z nudnymi i bezsmakowymi produktami. Co więcej, artykuły spożywcze na półkach sklepowych oznaczone jako „eko”, cechowały się również znacznie wyższą ceną. Niemniej jednak przetworzona żywność naszpikowana ulepszaczami smaku i konserwantami stała się głównym powodem do rozwoju wielu chorób. Okazuje się, że zdrowe i naturalne produkty działają w całkowicie odwrotny sposób. Za przykład możemy wciąć chociażby frużeliny owocowe. Często korzystamy z nich jako dodatek do gofrów bądź naleśników. Tradycyjne frużeliny dostępne w sklepach jednak cechuje ogromna zawartość cukru, a także dość niska zawartość faktycznych owoców. W przypadku zdrowej frużeliny, proporcje te zostały odwrócone. Wobec tego bardzo łatwo można zauważyć, że zdrowa żywność może mieć ogromne znaczenie w przypadku profilaktyki:

  • otyłości
  • cukrzycy
  • miażdżycy
  • nadciśnienia tętniczego

Wspomniane choroby wynikają głównie z naszego stylu życia i niezdrowej diety. Wówczas zmieniając niektóre produkty na ich zdrowsze odpowiedniki, możemy znacznie poprawić swój stan zdrowia, a jednocześnie cieszyć się ich pełnym i wyrazistym smakiem.

Naturalne produkty spożywcze pomagają kontrolować wagę

Wiele osób obecnie zmaga się z nadprogramowymi kilogramami. Otyłość i nadwaga to bowiem choroby cywilizacyjne, do których w dużej mierze przyczynia się nasz styl życia. Nadmiar oleju, cukrów i węglowodanów sprawia, że kalorie przyswajane przez nasz organizm są znacznie wyższe od ilości zapotrzebowania. Zdrowa żywność jak np. olej kokosowy to produkty, które nie tylko mają o wiele niższą zawartość pustych kalorii, ale przede wszystkim mają pozytywny wpływ na funkcjonowanie poszczególnych organów w naszym organizmie. Wspomniany już olej kokosowy usprawnia procesy trawienia, a także pomaga skutecznie obniżyć wysokie ciśnienie. Naturalne produkty, o konkretnym składzie, umożliwiają o wiele skuteczniejsze kontrolowanie wagi.

Naturalna i zdrowa żywność poprawi nasze samopoczucie

Ostatnim aspektem dotyczącym zdrowej żywności jest jej wpływ na nasze samopoczucie. Brak konserwantów i sztucznych substancji nie obciąża naszego organizmu. Wobec tego przejście na „zdrową” i bardziej zbilansowaną dietę doprowadzi do tego, że będziemy czuli o wiele więcej energii i sił witalnych. Co więcej konserwanty zawarte w żywności mogą przyczynić się do odczuwania chronicznego zmęczenia oraz znacznego obniżenia odporności. Zdrowa żywność, będzie miała z kolei całkowicie odwrotny wpływ. Z tego też powodu warto się zwrócić w stronę produktów zdrowych i naturalnych, a nasz organizm nam za to podziękuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj