Szukasz sprawdzonego sposobu na szybki zastrzyk energii lub walczysz z nadmiernym poziomem tkanki tłuszczowej? Olej MCT zyskuje ogromną popularność, za sprawą uniwersalnego zastosowania i prostego dawkowania, a zawarte w nim kwasy tłuszczowe dostarczają codziennej porcji niezbędnych elementów.

Czym jest olej MCT?

MCT, czyli średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe, oznacza specjalną kategorię tłuszczu, który wyróżnia się odmiennym procesem trawienia. Unikalne właściwości wynikają z budowy samych kwasów tłuszczowych, a ich skład charakteryzuje się długością łańcucha od 6 do 12 atomów węgla.

Niewielki rozmiar cząsteczek oleju MCT sprawia, że nasz organizm nie wykorzystuje dodatkowych enzymów. Co więcej, elementy ulegają szybkiemu wchłonięciu i  swobodnie przedostają się przez błony komórkowe. Sama procedura trawienia jest uproszczona, a produkt końcowy oznacza wartościowe źródło energii bez tendencji do odkładania się w formie zapasu tłuszczu.
Kwasy tłuszczowe, które tworzą MCT:

  • kwas kapronowy (6 atomów węgla w łańcuchu)
  • kwas kaprylowy (8 atomów węgla w łańcuchu)
  • kwas kaprynowy (10 atomów węgla w łańcuchu)
  • kwas laurynowy (12 atomów węgla w łańcuchu)

Tłuszcze MCT jako suplement diety

Regularne zastosowanie oleju MCT zapewnia optymalizację funkcjonowania w wielu obszarach życia. Porcja mocy i wigoru, którą dostarcza olej, aktywuje się w sposób bardzo dynamiczny i nie powoduje niespodziewanego stanu apatii. Jest to ogromnie ważne dla wszystkich osób pracujących umysłowo, a także sportowców oraz miłośników każdego rodzaju aktywności fizycznej.

Średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe odgrywają znaczącą rolę w dbaniu o sylwetkę i prawidłową masę ciała. MCT przyspiesza bowiem metabolizm, zwiększa wydatkowanie energii termicznej i nie powoduje gromadzenia tłuszczu, co skutkuje zmniejszeniem masy ciała, obwodu bioder, a także talii. To jednak nie wszystko, gdyż posiłek wzbogacony o olej kokosowy gwarantuje długotrwałe uczucie sytości, co intensyfikuje działania skierowane na redukcję kilogramów.

Medium Chain Triglicerydes dla zdrowia

Warto wspomnieć o korzyściach zdrowotnych stosowania oleju MCT, który efektywnie eliminuje wszelkie bakterie, grzyby oraz szkodliwe wirusy. Suplementacja skierowana jest także do pacjentów cierpiących na nowotwory jelita grubego i cienkiego, a także cukrzycę.

Co interesujące, MCT pozytywnie oddziałuje na rozwój funkcji poznawczych. Tłuszcze zwiększają możliwości logicznego myślenia, zapamiętywania, selekcji bodźców z naszego otoczenia, a także procesów sensorycznych!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj