Na temat odchudzania krąży wiele mitów i półprawd, które mogą być bardzo szkodliwe. Aby skutecznie zrzucić zbędne kilogramy, warto uważać na różne podejrzane rady i korzystać wyłącznie ze sprawdzonych informacji. W ten sposób można nie tylko efektywnie schudnąć, ale też uniknąć wielu problemów zdrowotnych. Redukcja wagi zawsze powinna odbywać się w sposób bezpieczny.

Mit: Głodówka to gwarancja szybkiego odchudzania

Wielodniowe głodówki i restrykcyjne, niskokaloryczne diety często uważane są za najskuteczniejsze sposoby na szybkie schudnięcie. Mit ten nie bez przyczyny funkcjonuje w społeczeństwie od wielu lat. Nagła rezygnacja z obfitych i regularnych posiłków oraz drastyczne obniżenie dziennej podaży kalorycznej prowadzi do utraty wody z organizmu, co stwarza iluzoryczne wrażenie chudnięcia. Rzeczywisty spadek masy ciała jest jednak krótkotrwały, ponieważ w ciągu kilku dni organizm przestawia się na tryb magazynowania energii w postaci tłuszczu. Głodówki i niskokaloryczne diety prowadzą też do niedoborów składników odżywczych i deficytów witaminowych, co jest bardzo niekorzystne dla zdrowia.

Popularne mity i półprawdy na temat odchudzania 1

Mit: Sama dieta wystarczy, aby schudnąć

Nawet najlepiej zbilansowana dieta nie wystarczy, żeby schudnąć. W zależności od poziomu nadwagi, cały proces utraty nadmiarowych kilogramów może potrwać bardzo długo. Aby schudnąć skutecznie i zdrowo, należy uzupełnić zdrową dietę odpowiednią ilością aktywności fizycznej. Treningi sprzyjają kształtowaniu sylwetki i budowaniu masy mięśniowej, której zwiększenie przyczynia się do szybszego spalania tłuszczu. Pomocne mogą być także produkty sprzyjające redukcji tkanki tłuszczowej, również tej zlokalizowanej miejscowo i podskórnie. Takie działanie wykazują plastry Slimmestar, które zawierają specjalnie dobrane substancje aktywne o pochodzeniu roślinnym. Ich szczegółowy opis znaleźć można na stronie: https://polski-blog-medyczny.pl/plastry-slimmestar/. Plastry Slimmestar aplikowane są bezpośrednio na skórę, co zapewnia swobodne uwalnianie i przekazywanie substancji aktywnych do tkanek.

Mit: Produkty light nie tuczą

Zbilansowana dieta to podstawa odchudzania, dlatego warto eliminować z niej potrawy z dużą zawartością tłuszczu. Szczególną popularnością cieszą się produkty oznaczone jako light, które zawierają mniej kalorii. Aby jednak podbić ich smak, producenci często dodają do takich artykułów spożywczych duże ilości cukru. Produkty light mogą też zawierać bardzo niezdrowe substancje dodatkowe, które zdecydowanie nie pomagają w odchudzaniu i prowadzeniu zdrowego stylu życia. Przed zakupem warto więc dokładnie zapoznać się z etykietą oraz składem. Nierzadko lepiej, zamiast produktu light zdecydować się na inny zamiennik przekąski – np. samodzielnie dodając owoce i orzechy do odtłuszczonego jogurtu.

Popularne mity i półprawdy na temat odchudzania 2

Mit: Owoce można jadać bez ograniczeń

Owoce zawierają witaminy i składniki mineralne, a także sprzyjający odchudzaniu błonnik. Nie mogą być jednak spożywane bez umiaru, ponieważ stanowią źródło cukru – naturalnie występującej fruktozy. Podczas redukcji masy ciała, najlepiej sięgać po owoce o niskim indeksie glikemicznym. Należą do nich owoce jagodowe, takie jak jeżyny, porzeczki, borówki, poziomki czy maliny. Ich zaletą jest wysoka zawartość przeciwutleniaczy, które chronią przed wolnymi rodnikami. Warto też sięgać po awokado, będące źródłem witaminy E oraz dobrych tłuszczów.

Mit: Kolacja zawsze wcześnie i o ustalonej porze

Kolacja to ostatni posiłek w ciągu dnia. Nie trzeba jednak spożywać jej najpóźniej o 18:00, 19:00 czy 20:00. Pora przyjęcia kolacji nie ma tak naprawdę znaczenia, ponieważ na przyrost lub spadek masy ciała wpływa przede wszystkim całodobowy bilans kaloryczny. Ostatni posiłek zaleca się spożywać na 2-3 godziny przed snem, jednak dokładna godzina powinna być ustalana indywidualnie. Niektóre potrawy mogą obciążać układ trawienny i utrudniać sen, dlatego pora kolacji powinna zależeć przede wszystkim od rodzaju produktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj