Rolki to najlepszy prezent dla dziecka na Komunię lub Wielkanoc. Łączą w sobie fajną zabawę, ruch na świeżym powietrzu, a przy okazji na nich cała rodzina może fantastycznie spędzać ciepłe wiosenne lub letnie popołudnia.

Ciekawe i przyciągające uwagę wzornictwo, komfortowa jazda oraz mocny i prosty sposób mocowania łączą w sobie rolki juniorskie. Obecnie w sklepach sportowych możemy spotkać rolki dla dzieci dedykowana chłopcom, jak i dziewczynkom. Dzięki nim dzieci bardzo szybko uczą się równowagi i koncentracji, a przy okazji wyrabiają mięśnie nóg.

Rolki dziecięce czym się charakteryzują

Kupując rolki dla dziecka zwróćmy uwagę na solidną, a zarazem lekką konstrukcję. Kilku latek jeszcze jest na tyle mały, że trudno by mu było jeździć na wyczynowym sprzęcie. Rolki dziecięce mają wygodną wkładkę w bucie, która najczęściej jest regulowana do trzech rozmiarów. Dlatego taki zakup zazwyczaj starcza na 2-3 lat. Rozmiar buta można dokładnie dopasować do aktualnego wymiaru nogi pociechy.

Ponadto wewnętrzna wyściółka posiada system wentylacji stopy i odprowadzania wilgotności. Rolki juniorskie powinny być wyposażone w hamulec, zazwyczaj w prawej rolce. Jeżeli chodzi o samą konstrukcję kół i łożyskowania jest podobna jak w klasycznych rolkach dla dorosłych. Z tym że same kółka mogą być wykonane z kauczuku, dzięki temu są lżejsze.

Wymiary i kolorystyka

Kolorystyka rolek dla dzieci jest bardzo barwna i przyciągająca uwagę. Należy podkreślić, że ich rozmiary zaczynają się od numeru 26, dzięki temu już praktycznie przedszkolaki mogą jeździć na rolkach.
Mamy tutaj jakby dwa zasadnicze rodzaje rolek. Rolki dla dzieci, czyli dla tych najmłodszych, które zaczynają się od rozmiaru 26 a kończą na 29 lub 30. Zazwyczaj są one w barwne i kolorowe wzory, często z postaciami z ulubionych bajek. Dla dziewczynek polecane są odcienie różu i bieli, zaś chłopcy odcienie błękitu i czerni.

Zobacz również:  Okulary rowerowe - gogle do jazdy zimą

Drugi etap rolkowania to rolki juniorskie. One zaczynają się od rozmiaru 30 i kończą na 35. Te są barwne, ale już bardziej przybierają wzory dedykowane młodzieży. Dla starszych dorastającej młodzieży oferujemy rolki od rozmiaru 38 do 41. Charakteryzują się one bardziej stonowanymi kolorami, a ich konstrukcja i wielkość jest już taka sama jak w rolkach dla dorosłych.

Co to są łyżworolki

Osobnym segmentem rolek są łyżworolki. Wyglądają typowo jak klasyczne rolki, ale można zdjąć w nich kółka i przyczepić płozy. Dzięki temu można na nich jeździć zimą jak na łyżwach. Dostępne są dla dzieci już w wieku szkolnym. W sklepie roooolki.pl znajdziecie Państwo rolki łyżwy Kidz Motion 2019 2 w1, dedykowana dla chłopców jak dla dziewczyn. Dla młodszych dzieci w rozmiarach 31-34 oraz młodzieżowe w rozmiarach 35-38.

Ostatnia aktualizacja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here