Skarpety kompresyjne – krzepiący ucisk

0
1993
marathon runner running on stones in forest, on feet compression socks. closeup of trainers

Czy skarpety mogą mieć wpływ na wyniki w sporcie? Mogą pod warunkiem, że są to skarpety kompresyjne.

 

Bieganie to jedna z najbardziej naturalnych czynności, która jest w stanie wpłynąć pozytywnie zarówno na kondycję, jak i na rzeźbę ciała. Nic więc dziwnego, że coraz większa liczba osób decyduje się na uprawianie joggingu. Naturalnie również jogging – jak każda inna dyscyplina sportowa – wymaga odpowiedniego wyposażenia. Jakiego konkretnie? Przede wszystkim dobrej jakości butów oraz… skarpet kompresyjnych.

Skarpety kompresyjne czy zwykłe?

Zadaniem zwykłej, klasycznej skarpetki jest ochrona stopy przed otarciami i… na tym kończy się lista zalet wspomnianego produktu. Zupełnie inaczej jest w przypadku skarpet kompresyjnych. Dlaczego? Ponieważ w praktyce ten rodzaj artykułów ma na celu poprawę cyrkulacji krwi, co z kolei w znacznym stopniu wpływa na poprawę wydolności serca. Dzięki stopniowej kompresji tętno staje się wyższe, a nasz organizm dotlenia się. Oczywiście na tym nie kończy się lista zalet skarpet kompresyjnych. Ten, wydawałoby się mało istotny gadżet, odczuwalnie chroni mięśnie, stawy, kolana oraz ścięgna, w tym oczywiście ścięgno Achillesa, jak również zwiększa szansę uniknięcia urazów i redukuje zakwasy. Poza tym skarpety kompresyjne redukują mikrowstrząsy powstałe w trakcie biegu i wpływają na szybszą regenerację mięśni.

Warto dodać, że ucisk wywoływany przez skarpety kompresyjne optymalizuje transport cennych substancji odżywczych do wnętrza mięśni. Co to oznacza? Między innymi to, że dzięki niepozornym skarpetom znacząco zwiększa się wydolność wspomnianych mięśni.

Jakie skarpety kompresyjne wybrać?

Obecnie na polskim rynku dostępnych jest spora ilość różnego rodzaju skarpet kompresyjnych, niemniej jednak nowością są skarpety Compressport Full Socks V2 3D.Dots. którym nie sposób odmówić nowoczesnego designu, jak również zastosowania innowacyjnych rozwiązań, takich jak wzmocnienia na łuku stopy czy też liczne wypustki 3D.Dots. Naturalnie to, jakie skarpety wybierzesz, zależy od twoich indywidualnych preferencji.

Skarpety kompresyjne to produkt, który świetnie sprawdzi się zarówno w przypadku joggingu, jak i w innych dyscyplin sportowych takich jak m.in. triathlon, jazda na rowerze, fitness, piłka nożna, nordic walking czy sporty outdoorowe. Po wybór skarpet kompresyjnych zapraszamy na www.360sklep.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj