SPA – sposób na jesienną chandrę

0
1947

Nadeszła jesień, a wraz z nią dni stają się krótsze, noce chłodniejsze. Natura przygotowuje się już powoli do zapadnięcia w zimowy sen. Co zrobić, kiedy dopada nas jesienna chandra? Dokąd udać się pod koniec przytłaczającego, deszczowego i pochmurnego dnia? Sposób jest jeden – przejrzeć oferty spa!

 

Jesienne zimowanie

 

Sformułowanie „złota polska jesień” zazwyczaj nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Liście złocą się tylko przez kilka dni, by następnie przemienić się w mokrą, bezkształtną masę przylepiającą się do kół i butów, przez którą trzeba brodzić jak przez bagno. Nic dziwnego, że ukuło się stwierdzenie „jesienna depresja”, które nie ma swoich odpowiedników dotyczących pozostałych pór roku. Nie pomaga  w tym zmiana czasu, która wytrąca nas z obranego przez poprzednie pół roku rytmu i wszechobecne sztuczne oświetlenie.

Kiedy umysł i ciało obsesyjnie poszukują ostatnich promieni światła słonecznego wiemy, że już czas by zapoznać się z ofertami salonów spa, gdzie w przyjemnie ciepłych pomieszczeniach wsłuchani w relaksacyjne dźwięki możemy się odprężyć i odgonić złą aurę.

 

Oferty spa – gdzie szukać?

 

Oczywiście, samo podjęcie decyzji o chęci poddania się relaksacyjnym zabiegom niestety magicznie nie przeniesie nas do salonu SPA. Znalezienie naprawdę dobrej oferty możne nam zająć sporo czasu. Najszybszym i najpewniejszym sposobem jest kierowanie się rekomendacją przyjaciół i rodziny. Obecnie, korzystanie z ofert spa stało się na tyle popularne, że bez problemu powinno nam się udać znaleźć w naszym gronie przyjaciół przynajmniej jedną osobę korzystającą z ofert salonów odnowy. Jeśli jednak nie mamy żadnego zarekomendowanego salonu, musimy zdać się na źródło wszechwiedzy, a więc internet. Pierwszym krokiem powinno być wpisanie w wyszukiwarkę frazy oferty spa i sprawdzenie, czy w najbliższej lokalizacji znajduje się jakiś interesujący nas przybytek. Następnie należy sprawdzić opinie o nim – najlepszą reklamą są rekomendacje zadowolonych klientów. Następnie warto zajrzeć do mediów społecznościowych, gdzie przepływ opinii jest jeszcze bardziej swobodny. Uzbrojeni w taką wiedzę możemy zacząć rezerwować wizytę.

 

Czego oczekiwać od ofert spa?

 

Standardowe oferty spa obejmują przede wszystkim wszelkiego rodzaju zabiegi relaksacyjne, takie jak masaże, hydroterapia i tym podobne. Niektóre, renomowane placówki mają wśród swoich propozycji także zajęcia grupowe takie jak na przykład fitness, czy też joga. Czasami klienci mogą też wybrać typowe zajęcia sportowe, takie jak korzystanie z pływalni, squash. Nie zapominajmy oczywiście o saunie, której właściwości relaksacyjne znane są już od najdawniejszych czasów.

 

Ze względu na dużą różnorodność i bogactwo poszczególnych ofert, różne są także cenniki. Za korzystanie z najbardziej prestiżowych przybytków zlokalizowanych w najlepszych punktach miasta trzeba oczywiście więcej zapłacić i nastawić się na odpowiednio dłuższe oczekiwanie na zaplanowaną wizytę. Czasem jednak warto wydać nieco większą kwotę, aby mieć pewność co do jakości świadczonych usług, a co za tym idzie – aby rzeczywiście osiągnąć stan relaksacji. Zainteresowany SPA w Poznaniu? Jeżeli tak to zapraszamy do hotelu Andersia w samym centrum stolicy Wielkopolski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj