Trenażery to niepozorne elementy, które w ostatnim czasie są chętnie wykorzystywane przez rowerzystów na całym świecie, szczególnie w okresach, gdy pogoda nie sprzyja jeździe jednośladem na świeżym powietrzu. To także idealnie rozwiązanie dla tych, którzy chcą ćwiczyć w domowym zaciszu. Czym jest tak naprawdę trenażer? Czy warto w niego zainwestować?

Czym jest trenażer rowerowy?

Od listopada do marca można zauważyć małą liczbę rowerzystów, którzy decydują się w chłodne i deszczowe miesiące na wybór takiego sposobu przemieszczania się. Na szczęście, choć pogoda nie sprzyja, miłośnicy rowerów nie muszą rezygnować na kilka miesięcy z jazdy na rowerze – wystarczy, że wyposażą się w trenażer kolarski, pozwalający w szybki i prosty sposób przekształcić każdy rower w rower stacjonarny. Jazda odbywa się w dokładnie takiej samej pozycji jak w terenie, co wbrew pozorom dla miłośników jazdy na jednośladzie jest naprawdę istotne.

Rodzaje trenażerów

Obecnie wybór trenażerów jest naprawdę bardzo duży, dzięki czemu nawet doświadczeni kolarze znajdą model idealny dla siebie. Poszukując dobrego trenażera, warto zajrzeć na stronę al.to i zapoznać się z ofertą: https://www.al.to/g-65/c/3118-trenazery-rowerowe.html. Trenażery rowerowe można podzielić na dwa podstawowe typy:

  • trenażery magnetyczne – charakteryzują się niewielkimi rozmiarami bardzo prostą konstrukcją. Dużym atutem tego typu jest możliwość sterowania oporem. Ich praca jest cicha i bardzo komfortowa dla większości rowerzystów;
  • trenażery elektryczne jako element oporowy wykorzystują silnik elektryczny. Jest to rozwiązanie najlepsze dla profesjonalnych kolarzy, gdyż pozwala na wykonanie treningu z bardziej zaawansowanymi parametrami.

Oba trenażery łączy jedno – wygodna w montażu konstrukcja i prosta obsługa, a także niewielkie rozmiary, dzięki czemu gdy tylko pogoda będzie bardziej sprzyjająca do jazdy na świeżym powietrzu, urządzenie można z łatwością przechowywać aż do kolejnej jesieni.

Jak zacząć domowy trening przy pomocy trenażera?

Aby ćwiczenia przy pomocy trenażera były efektywne należy pamiętać nie tylko o utrzymaniu koncentracji, ale również o kilku innych, dość istotnych kwestiach. Przede wszystkim warto znaleźć sobie spory kawałek wolnej przestrzeni do ustawienia trenażera – to ważne, by móc swobodnie schodzić z roweru zarówno z prawej, jak i z lewej strony. Dla komfortu ćwiczeń warto zadbać również o dobrą wentylację pomieszczenia, a najlepiej jego porządne przewietrzenie (nawet pomimo niskich temperatur panujących na zewnątrz). Dlaczego to takie ważne? Niestety prawidłowe dotlenienie organizmu, szczególnie przy ćwiczeniach w domowym zaciszu jest często ignorowane, choć jest to kwestia niezwykle istotna nie tylko dla komfortu i efektywności treningu, ale również i dla zdrowia osoby ćwiczącej.

Trenażer to wygodne i praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu nawet przy niesprzyjającej pogodzie nie trzeba rezygnować z przyjemności jazdy na rowerze. Warto jednak przy tym wybrać urządzenie użyteczne i dobrej jakości – takie można znaleźć na stronie sklepu al.to.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj