Trening rozbudowy masy mięśniowej powinien być dopasowany do trenującego. Jednak zanim przekonasz się w praktyce jaka jest najbardziej właściwa dla ciebie skala rozbudowy masy mięśniowej i redukcji  tkanki tłuszczowej, warto poradzić się doświadczonych kulturystów.

Praktyka i doświadczenie innych doradza, aby w okresie redukcyjnym stosować znacznie większą ilość powtórzeń. Zakres ten powinien wahać się w granicach 15-20 powtórzeń. W teorii większa ilość powtórzeń to większe spalanie tkanki tłuszczowej. Ale tak naprawdę główną rolę tu odgrywa ilość spożywanych kalorii, czyli dieta, przy standardowym treningu siłowym, włączając do niego metody takie jak super lub gigant serie, tym samym zwiększając intensywność treningu.

Jaka jest optymalna ilość ćwiczeń i serii

Przede wszystkim należy podzielić partie mięśniowe ze względu na wielkość. Im większa partia mięśniowa tym więcej ćwiczeń. Sama ilość serii powinna wynosić 3-5  w zależności od typu wykonywanych ćwiczeń.

– duże partie mięśniowe (plecy, nogi)- ok. 5 ćwiczeń

– średnie partie mięśniowe (klatka, barki)- ok. 4 ćwiczeń

– małe partie mięśniowe (biceps, brzuch, triceps)- ok. 3 ćwiczenia

– pozostałe (przedramiona, łydki)- 1-2 ćwiczenia

Ilość przerw między seriami

Przerwy między seriami zależą od rodzaju ćwiczeń. Generalnie przerwy powinny mieścić się między 50- 120 sekund. Trenning z ćwiczeniami wielostawowymi wiąże się z dłuższymi przerwami, zaś małe grupy mięśniowe wymagają krótszych przerw.

Ilość treningów w ciągu tygodnia

Ilość treningów w ciągu tygodnia jest sprawą indywidualną, zależną od regeneracji naszego ciała po każdym pobycie na siłowni. Proces ten wiąże się z takimi czynnikami jak:

– odpoczynek

– odżywianie

-suplementacja

– odpowiedni o przeprowadzony trening.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj