Wpływ czerwonego wina na zdrowie

0
418

Czerwone wino każdy z nas kojarzy ze spotkaniami ze znajomymi, imprezami lub dodatkiem do posiłku, jednak czy wiesz jaki wpływ ma czerwone wino na Twoje zdrowie? Sprawdź ten artykuł i dowiedz się czy umiarkowane picie wina może mieć pozytywne skutki dla Twojego organizmu!

Paradoks francuski

Choć wino pojawiło się na świecie jeszcze przed naszą erą, jego pozytywne działanie zaczęto badać dopiero w XX wieku. Wtedy właśnie pod lupę wzięto 30 tysięcy Francuzów. Badania i obserwacje trwały kilkanaście lat, a ich przyczyną były zdecydowanie mniejsze wskaźniki zachorowań na chorobę wieńcową w porównaniu do mieszkańców innych krajów.

W 1992 roku zakończono obserwację z zaskakującymi wynikami – osoby pijące od 2 do 5 kieliszków wina dziennie były o 40% mniej narażone na chorobę od osób niepijących.

Wpływ wina na procesy starzenia

Antyoksydanty to związki chemiczne, których zadaniem jest niszczenie wolnych rodników i działanie przeciwzapalne. Nie będzie zaskoczeniem, że wino czerwone jest w nie wyposażone! Dodatkowo w trunku znajduje się resweratrol, który stymuluje gen długowieczności. Dzięki tym składnikom, osoby które piją wino w umiarkowanych, odpowiednich ilościach mogą dłużej cieszyć się młodym wyglądem i lepszym samopoczuciem.

Cholesterol

Wiele badań wskazuje na fakt, że wino czerwone podnosi poziom dobrego cholesterolu w organizmie. Obserwowane osoby, które piły jedną lampkę dziennie poprawiły swoje wyniki aż o 16% w porównaniu do osób, które nie spożywały czerwonego wina.

Czerwone wino, a problemy ze wzrokiem

Jedną z częstych chorób dopadających człowieka jest zaćma. Bez obaw! Czerwone wino ma bardzo dobry wpływ na ludzkie oko. Podobnie jak w przypadku cholesterolu, osoby, które piły lampkę wina dziennie, zmniejszyły ryzyko zachorowania na zaćmę o 50%. Według badań, picie wina ogranicza problemy związane ze wzrokiem.

Dieta

Odchudzanie najczęściej kojarzy się z wykluczeniem jakichkolwiek napojów wysokoprocentowych z diety, jednak nie w tym przypadku. Czerwone wino pobudza metabolizm i przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Pite w odpowiednich ilościach może przyczynić się do pozytywnych efektów diety, pomagając przy zrzucaniu kilogramów.

Czerwone wino – wszystko z umiarem

Długie i dokładne badania wykazują, że trunek ten jest dobrym kompanem dbania o jamę ustną, odporność, a nawet w walce z depresją. Jeśli chcesz komuś podarować trunek i przyczynić się do jego zdrowia – wybierz alkohol na prezent w postaci czerwonego wina! Ważne jest aby jednak pamiętać, że czerwone wino to alkohol, a jego dobre działanie jest możliwe do uzyskania tylko wtedy, gdy przyjmowany jest w odpowiednich ilościach. Pozytywne efekty będą, jeśli zastosujesz się do zaleceń. Picie alkoholu w nadmiarze może szkodzić zdrowiu i doprowadzić do uzależnienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj