Wyciskany sok jako pomysł na pełnowartościowy i zdrowy posiłek.

2
2420

Pełnowartościowy sok jako zamiennik posiłku?

POŚPIECH NIE SPRZYJA NASZEMU ZDROWIU

Żyjemy w czasach, gdzie pośpiech w Naszej codzienności staje się codziennym standardem. A jak wiadomo, „gdy się człowiek śpieszy, to się diabeł cieszy”. Żyjąc w pośpiechu często zapominamy o dbaniu o Nasz organizm, szczególnie o prawidłowy sen, właściwe odżywianie oraz o dostarczeniu organizmowi niezbędnych do poprawnego funkcjonowania witamin. Dzisiejsi konsumenci nie mają łatwego życia. Chcąc na szybko przyrządzić posiłek, sięgamy po produkty z półki zazwyczaj nie wnikając w ich skład. Niestety, rzeczywistość wygląda tak, że większość produktów na wypełnionych półkach to produkty wysoce przetworzone, zawierające w swoim składzie wiele szkodliwych substancji chemicznych. W erze przetworzonych produktów, ciężko poszukać czegoś o dobrych wartościach odżywczych, nie analizując w sposób jednostkowy składu danego produktu. Dlatego tak ważne jest to, aby dostarczyć do organizmu wartości odżywcze i witaminy w sposób naturalny. Doskonałym na to sposobem będzie regularnie spożywanie owocowych oraz warzywnych soków, przez co będziemy świadomi, że dostarczamy do Naszego organizmu odżywczych wartości, płynących z samej natury.

SOKI WARZYWNE I OWOCOWE – samo zdrowie.

Nie ma wątpliwości, że soki z warzyw bądź owoców to jedna z najlepszych, jeżeli nie najlepsza forma zadbania o dostarczenie do Naszego organizmu witamin i innych ważnych wartości odżywczych. Jak więc skutecznie przygotować takowy warzywny lub owocowy sok? Ważne jest, abyśmy przygotowali go sami, gdyż większość soków i nektarów w sklepach to tak jak inne produkty, w wielu wypadkach produkt z dodatkiem konserwantów i innych chemicznych ulepszaczy. CO ważne! Witaminy i składniki odżywcze wchłaniają się nawet do czterech razy szybciej jeżeli spożyjemy je w formie płynnej!

JAKĄ WYCISKARKĘ WYBRAĆ?

Do przygotowania własnego soku potrzebujemy odpowiedniej wyciskarki. Jaką wyciskarkę do owoców i warzyw powinniśmy wybrać? Najlepiej taką, która jak najbardziej będzie wpisywała się w Nasze potrzeby oraz możliwości. Rodzajów wyciskarek jest kilka, ale łączy je jedno, każda z nich pozwala Nam na przygotowanie zdrowego i pełnowartościowego posiłku. Powinniśmy pamiętać, że wyciskarka do soków to nie sokowirówka! Wyciskarki działają w sposób wolnoobrotowy, przez co zamiast siekać, precyzyjnie miażdżą warzywa i owoce, nie naruszając w ten sposób ich specyficznej struktury komórkowej, przez co zachowują one odpowiednią barwę i gęstość. Wszystko bez wzrostu temperatury! A przypomnijmy, że wysoka temperatura przyczynia się do degradacji mikroelementów i witamin. Jeżeli zdecydujemy się już na zakup wyciskarki do soków, będziemy mieli do wyboru oczywiście sprzęty o różnej mocy, mieszczącej się w przedziale od 100 do nawet 600W. Wyciskarki do owoców o mniejszej mocy można wybrać do wyciskania miękkich owoców i warzyw, jeżeli zaś planujemy wyciskać z owoców i warzyw o bardziej twardej strukturze to warto zainwestować w wyciskarkę o większej mocy. Wyciskarki elektryczne wyposażone są w mechanizmy ślimakowe – jedno lub dwuślimakowe. Mechanizm ślimakowy to spirala znajdująca się w wyciskarce, która odpowiedzialna jest za miażdżenie owoców i warzyw. Czym się różnią? Tak jak wskazuje nazwa, mechanizm jednoślimakowy charakteryzuje jedna spirala na cały otwór, zaś w mechanizmie dwuślimakowym mamy dwie spirale. Plusem wyciskarki do owoców i warzyw z mechanizmem dwuślimakowym jest na pewno większa wydajność, ale jednocześnie trzeba liczyć się z tym, że zajmują one dużo więcej miejsca niż wyciskarki z mechanizmem jendoślimakowym. Trudniej się je również myje czyści z resztek. Nie można zapomnieć o tym, że prócz wyciskarek elektrycznych, istnieją też wyciskarki ręczne, jednak trzeba liczyć się, że korzystanie z takiej wyciskarki jest bardziej czasochłonne oraz wymaga większego nakładu Naszej pracy, co bez wątpienia przekłada się na mniejszy komfort i wygodę.

WARTO ZADBAĆ O SWOJE ZDROWIE.

Nie ma wątpliwości, że wyciskarka do owców i warzyw, dzięki której możemy przygotować zdrowy, pełnowartościowy posiłek, jest znakomitym rozwiązaniem dla osób, które dbają o swoje zdrowie. Regularne porcje witamin i mikroelementów płynących z samej natury wpłynąć mogą na Nasz organizm tylko w sposób pozytywny, co na dłuższą metę da Nam z pewnością bardzo wymierne korzyści.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj