materiałowa maseczka
źródło: harpersbazaar.com

Ostatnimi czasy w mediach regularnie słyszymy codzienne informacje związane z pandemią koronawirusa. Choroba ta rozprzestrzenia się błyskawicznie, a dodatkowo wiele osób na nią umiera. Dlatego też powinniśmy robić wszystko co w naszej mocy, aby zmaksymalizować własną ochronę, a dodatkowo zmniejszyć rozprzestrzenianie się Covid-19. W jaki sposób tego dokonać? Na co zwrócić szczególną uwagę? Zapraszamy do lektury poniższego artykułu, w celu uzyskania odpowiedzi na to pytanie.

Wyposaż się w materiałowe maseczki

Aby chronić się przed zarażeniem, niezbędne okażą się materiałowe maseczki. Na dzień dzisiejszy istnieje obowiązek ich noszenia, jednakże nawet jeśli dojdzie do sytuacji, w których obostrzenia zostaną złagodzone, to i tak społeczeństwo powinno zdecydować się na taką formę ochrony. Materiałowe maseczki zapobiegają rozprzestrzenianiu się zarazków, dzięki czemu kaszlnięcie lub kichnięcie w przestrzeni publicznej nie będzie tak ryzykowne. Dodatkowo posiadając materiałowe maseczki na twarzach jesteśmy pewni, że nie dotykamy dłońmi ust, co zwiększa nasze bezpieczeństwo.

Noś rękawiczki ochronne i myj regularnie ręce

Istotną kwestią jest również noszenie rękawiczek ochronnych. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak ważny jest to aspekt. Co prawda nie ma obowiązku ich noszenia, jednakże jest to szczególnie ważne podczas zakupów i dotykania przedmiotów, które w sposób szczególny narażone są na przenoszenie zarazków. Koszt rękawiczek jednorazowych jest naprawdę niski, można je nabyć w każdej aptece. Pamiętajmy również o tym, aby regularnie myć ręce. Nawet chwilowe wyjście z domu może spowodować, że na naszych dłoniach pojawi się wiele zarazków. Skorzystajmy z mydła, natomiast poza domem przydatny może okazać się płyn dezynfekujący. Higiena rąk w dzisiejszych czasach to podstawa, dlatego nie możemy o tym zapominać.

Zachowaj dystans społeczny

Pamiętajmy także o tym, aby zachować odpowiedni dystans społeczny. Materiałowe maseczki, a także rękawiczki ochronne mogą okazać się niewystarczającym zabezpieczeniem. Dlatego też niezależnie od tego czy jesteśmy w sklepie, czy poruszamy się tramwajem lub innym środkiem transportu publicznego- odsuńmy się od osób, które notorycznie kaszlą, kichają lub zachowują się dość nietypowo. Mogą to być osoby zarażone koronawirusem, w konsekwencji my również jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwo. Pamiętajmy o tym, że zachowanie wszelkich środków ostrożności to konieczność. Tylko w taki sposób jesteśmy w stanie zahamować niebezpieczną pandemię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here