Próbowałeś już wszystkiego aby zadbać o formę, a różnicy jak nie było, tak nie ma? Poznałeś wszystkie diety świata i spróbowałeś wszystkich ćwiczeń treningowych dostępnych na YouTube, ale wciąż nie jesteś zadowolony ze swojej sylwetki? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.

Dieta ketogeniczna, dieta Dukana czy dieta Kwaśniewskiego – te pojęcia znane są wszystkim osobom, które choć raz w życiu próbowały stracić wagę. Często jednak może nie wystarczyć czytanie porad znalezionych na przypadkowych stronach internetowych czy blogach, ani powtarzanie ćwiczeń podpatrzonych w filmikach na YouTube, nawet tych z cenionymi i doświadczeniami trenerami. Wtedy jedynym sposobem na osiągnięcie wymarzonej sylwetki w zdrowy i bezpieczny sposób mogą być plany treningowe stworzone przez specjalistów.

Czym jest plan treningowy?

Najogólniej mówiąc, plan treningowy to zestaw ćwiczeń i dieta dobrane indywidualnie do potrzeb klienta. Indywidualne podejście jest tu kluczowe, ponieważ każdy z nas ma inną budowę ciała, wzrost i wagę, inne możliwości kondycyjne, a także stawia sobie inne cele, które chce osiągnąć poprzez trening. Plan treningowy dopasowany do indywidualnych potrzeb i nieograniczony kontakt z trenerem personalnym dają 100% gwarancji, że uda się uzyskać idealną sylwetkę i nabyć formę.

Zalety planu treningowego

Mając rozpisany plan treningowy możesz pracować nad formą gdziekolwiek jesteś – bez sprzętu i bez chodzenia do siłowni, do której zwłaszcza w obecnych czasach pandemii jest utrudniony dostęp.

Dużym ułatwieniem korzystania z planów treningowych są też aplikacje na urządzenia mobilne, które na bieżąco pozwolą Ci śledzić Twój progres, a dzięki dokładnym opisom ćwiczeń i filmom instruktażowym zyskasz pewność, że ćwiczenia wykonujesz poprawnie.

Przygotowanie do realizacji planu treningowego

Przed wdrożeniem planu treningowego z zainteresowaną treningiem osobą przeprowadzany jest wywiad treningowy, który pozwala poznać oczekiwania i jego możliwości do podjęcia takiego wysiłku. Ustalane są takie kwestie, jak preferowana częstotliwość treningów (raz w tygodniu, trzy razy, a może codziennie?) oraz miejsce treningu (siłownia czy dom?). Ważne jest też określenie, co jest celem treningu – redukcja tkanki tłuszczowej, przyrost masy mięśniowej, wzrost siły a może poprawa wydolności fizycznej? W zależności od celu, który chcemy osiągnąć, zostanie nam przydzielony konkretny zestaw ćwiczeń i dopasowana do celu liczba ich powtórzeń.

Ile kosztuje plan treningowy?

Z uwagi na coraz większą dostępność i popularność planów treningowych i dietetycznych, ceny takich usług są coraz niższe. Trening na miesiąc można wykupić już od 50,00 złotych, a dietę – 60,00. Najkorzystniej jest zamawiać u poszczególnych firm treningowych cale pakiety, np. dietę + trening , co wyniesie nas dużo taniej niż inwestowanie osobno w dietę, a osobno w trening w różnych punktach. Jeszcze bardziej skorzystamy, jeśli zainwestujemy w pakiet na  kilka miesięcy czy cały rok – wtedy możemy uzyskać aż 60% rabat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here