Czemu służą poduszki do medytacji?

0
486

Praktyka medytacji ma na celu pomóc w uspokojeniu gonitwy myśli, wyciszeniu oraz w lepszym radzeniu sobie ze stresem. Jeśli chcesz włączyć ją w codzienny rytm dnia, warto odpowiednio się do niej przygotować. Jednym z przydatnych elementów będzie poduszka do medytacji. Czemu służy i jak jej używać? Dowiesz się poniżej.

Do czego służy poduszka do medytacji

Poduszka do medytacji to niezwykle przydatne i wszechstronne akcesorium, które stanowi pomoc przy relksacji ciała i umysłu – szczególnie dla osób początkujących. Jedną z najlepszych pozycji do medytowania jest wygodny siad skrzyżny lub na kolanach. Poduszka medytacyjna ma za zadanie wspierać ciało w utrzymaniu wygodnej i zdrowej postawy w tej pozycji, poprzez wydłużanie kręgosłupa i zapewnienia podparcia dla miednicy.

Poduszka to także sprzymierzeniec przy wykonywaniu różnorodnych asan podczas ćwiczeń jogi. W zależności od jej kształtu i wielkości, może posłużyć do uniesienia poszczególnych partii ciała lub być wykorzystana w momencie wchodzenie w stan głębokiej relaksacji, z którego słynie m.in. joga nidra (tzw. joga snu).

Poduszka do medytacji to jednak przede wszystkim wygodne siedzisko. Sprawdzi się jako wygodny puf, po który możesz sięgnąć gdy zjawią się znajomi.

Poduszka medytacyjna – dlaczego warto z niej korzystać?

Wygodna poduszka medytacyjna to nie tylko estetyczne dopełnienie pokoju. Istnieje szereg powodów, dla których warto po nią sięgnąć. Sprawdzi się ona zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych joginów i fanów medytacji.

  • Łatwiejsze utrzymanie wygodnej pozycji w siadzie

Poduszka wykorzystywana przy asanach w siadzie ułatwia wejście do bezpiecznej i wygodnej dla kręgosłupa oraz miednicy pozycji. Dzięki poduszce kręgosłup zyskuje podparcie, co chroni przed zaokrągleniem pleców. Znacznie ułatwia to również ułożenie miednicy w neutralnym ustawieniu. Za sprawą podwyższenia, można także wygodniej wykonywać pozycje, które normalnie mogłyby obciążać kolana.

  • Izolacja od podłoża

Mowa tutaj zarówno o zimne, jak i o niewygodzie siedzenia na twardej podłodze. Przeciągi lub niższa temperatura w okolicach podłogi mogą prowadzić do przeziębienia dróg moczowych. Poduszka medytacyjna z sypkim wypełnieniem dobrze dopasowuje się do kształtu ciała, dzięki czemu wykonywana asana nie sprawia dyskomfortu. Podwyższenie umożliwia wygodne odseparowanie ciała od zimnego lub szorstkiego podłoża, jeśli w pokoju leży wykładzina.

  • Lepsze skupienie na medytacji

Poduszki do medytacji zapewniają przede wszystkim wygodę, a to właśnie podstawa dla relaksacji. Trudno w końcu myśleć o rozluźnieniu, gdy przyjęta pozycja nie jest dla nas komfortowa. Wygodna poduszka umożliwi pełniejsze skupienie na medytacji.

Co więcej, bezwysiłkowe zapewnienie prawidłowej pozycji dla kręgosłupa i miednicy pomaga także w czasie praktyki aktywizować kolejne kanały energetyczne, co jest podstawą wielu technik oddechowych i medytacyjnych.

Jaka powinna być dobra poduszka do jogi i medytacji?

Wybór poduszki do medytacji warto uzależnić od jakości jej wykonania. W siadzie można spędzić bardzo dużo czasu – wybrana poduszka do jogi powinna zatem okazać się wygodna, trwała i dobrze podtrzymywać całe ciało.

W kwestii wypełnienia warto postawić na opcję eko! W ofercie internetowego Sklepu Jogina dostępne są pięknie wykończone poduszki medytacyjne wypełnione łuską gryki lub łuską orkiszową. To materiały, które zapewniają swobodną cyrkulację powietrza oraz dobre podparcie dla ciała. Takie wypełnienie nie jest sprężynujące, ale usypuje się tak, że idealnie dopasowuje się do naszego ułożenia. Poduszka jest za twarda? Z łatwością odsypiesz z niej nadmiar wypełnienia, aby dopasować ją do konkretnych potrzeb.

Niezwykle popularną opcję stanowią poduszki wykonane z naturalnych materiałów. Otoczka, jako materiał, który będzie miał styczność z naszą skórą, powinien być przewiewny i miękki. Oznacza to, że najlepiej sprawdzi się bawełniane płótno. Dodatkowym atutem będzie suwak, który umożliwi zdjęcie powłoczki i wrzucenie jej do pralki.

Nie pozwól aby moment codziennego wyciszenia przy medytacji zakłócała niewygoda czy zimno. Poduszka do jogi i medytacji ułatwi naukę nowych technik, a także zapewni pełnię komfortu – niezbędnego podczas wchodzenia w stan głębokiej relaksacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj