Industrialna łazienka – jak dobrać do niej płytki?

0
586
industrialna łazienka

Surowy styl aranżacyjny jest modny także w łazience. To zwykle małe pomieszczenie, w którym industrialna oszczędność i geometryczność brył idealnie się sprawdzą, nie obciążając przestrzeni nadmierną dekoracyjnością. Kluczowy jest dobór płytek, które będą stanowiły bazę całej stylizacji. Po jakie wersje należy sięgnąć?

Łazienka industrialna ma określoną paletę stylu. Króluje szarość, dlatego idealne będą płytki imitujące beton – od ciemnych grafitów, po mleczną szarość. Zwróć uwagę też na wersje w metalicznym wykończeniu starej miedzi lub chromu. Sprawdzi się również czerń i ciemne brązy, ale dozwolona jest także butelkowa zieleń. Odpowiednie będą takie odmiany terakoty, która strukturą przypomina drewno i cegłę.

Płytki z efektem metalu

W połysku egzamin w małej łazience zdadzą nawet ciemne płytki. Czarne wersje z przetarciami i wyrazistym efektem metalu, rodzaje imitujące rdzę czy tafle do złudzenia przypominające metal – wszystkie będą idealnie pasować do industrialnej łazienki. Sięgaj nie tylko po proste, duże formaty podłogowe, ale twórz również ciekawe dekoracje ścienne. Hitem są ożywcze heksagony imitujące miedziane plastry miodu czy ciemnozielone płytki w kształcie rybich łusek z metaliczną poświatą. Intensywne przestrzenie wykończone drobną terakotą łącz z prostymi i jednolitymi modelami w stonowanym kolorze.

Cegła – typowa faktura industrializmu

Stara cegła to wizytówka łazienki industrialnej. Szukaj takich płytek, które mają taką odsłonę. W łazience sprawdzą się nie tylko czerwone, ale także białe lub brązowe rodzaje. Twórz wrażenie starego muru, zachowując pełną swobody aranżacji. Możesz zaprezentować ceglaste desenie, wykorzystując szkliwioną wersję płytek w bordowym lub czarnym kolorze. Ciekawie się prezentuje glazura w dwukolorowych przetarciach, które mają szary środek i pomarańczowe końcówki. Ceglasta struktura na wszystkich ścianach się nie sprawdzi – to wzór zarezerwowany tylko dla jednej powierzchni.

Szarości przypominające surowy beton

Ołówkowy kolor jest obowiązkowy w industrialnej łazience. Szare płytki mogą mieć we wnętrzu wiele tonacji, biorąc pod uwagę barwy, jak i struktury. W małej łazience stosuj jaśniejsze akcenty szarego cementu, do większej odpowiednie będą duże płytki w odcieniu antracytowego granitu. Terakota nie musi być jednolita, może mieć wypukłe desenie, w takim samym lub innym kolorze, jednak z reguły są to geometryczne, ostre wzory. Ciekawie prezentują się także szare modele z patchworkowymi wzorami, które są niewyraziste – tworzą efekt wyblakłych i postarzałych modeli.

Industrialna łazienka nie musi być nieciekawa i prosta. Nawet w otoczeniu betonowych czy ceglastych ścian możesz wykreować we wnętrzu designerką wizualizację. W tworzeniu ciekawych koncepcji płytki mają dużą rolę, dlatego dobrze przemyśl ich wybór.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj