Jakich kosmetyków używać do demakijażu?

0
462

Demakijaż to jeden z najważniejszych elementów codziennej pielęgnacji skóry twarzy, dlatego niepoprawnie przeprowadzony może niekorzystnie oddziaływać na wygląd i zdrowie skóry. Wybór kosmetyków oczyszczających nie może być przypadkowy. W tym celu sprawdzą się dermokosmetyki.

Demakijaż cery normalnej, suchej, tłustej i mieszanej

Demakijaż powinien dokładnie usunąć wszelkie zabrudzenia z powierzchni skóry i pozostawić ją świeżą, promienną oraz gotową do tonizowania i nawilżania. Uzyskanie takiego efektu jest możliwe tylko za sprawą odpowiednio dobranych produktów oczyszczających. Do demakijażu każdego rodzaju cery sprawdzi się chociażby emulsja micelarna do mycia twarzy. Oprócz tego, że oczyszcza, wspiera skórę w odbudowie płaszcza lipidowego, pomaga utrzymać optymalne pH jej powierzchni, a także nawilża głębsze warstwy i tworzy lekki film ochronny od zewnątrz, zabezpieczając ją przed zanieczyszczeniami.

Emulsję tego typu można także bezpiecznie stosować w ramach profilaktyki oraz w toku leczenia wielu problemów dermatologicznych. Odpowiednie kosmetyki do demakijażu bez względu na typ cery i jej problemy nie tylko pozostawiają jej powierzchnię wolną od zabrudzeń, ale także wspierają w utrzymaniu równowagi jej zdrowia. Źle dobrane mogą nasilać niektóre uciążliwe cechy, pogarszając tym samym wygląd skóry twarzy, a nawet zwiększają ryzyko powstania powikłań takich jak podrażnienia czy zaskórniki.

Jak wykonać demakijaż?

Oczyszczanie cery należy wykonywać każdego dnia rano i wieczorem. Demakijaż to jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych skóry twarzy, ponieważ pozwala uwolnić ją od obciążających zanieczyszczeń. Aby cieszyć się czystą i zdrową cerą, musi być wykonywany w odpowiedni sposób. Zabieg dobrze rozpocząć od opracowania okolicy oczu. Ze względu na to, że skóra w tym miejscu jest cienka i wrażliwa, zaleca się nasączyć wacik dermokosmetykiem i delikatnym ruchem od zewnętrznego kącika w kierunku wewnętrznym zetrzeć makijaż. Następnie można przejść do mycia ust. Po aplikacji emulsji na gazik najlepiej przyłożyć go do ciała i przesuwać od kącika do kącika każdej wargi. Nie można zapomnieć również o oczyszczaniu nosa. W tym celu nasączony wacik kosmetyczny zaleca się przesuwać grzbietem od nasady aż po czubek nosa, a następnie po bokach aż do okolic skrzydełek. Na zakończenie dermokosmetykiem należy oczyścić całą twarz, nakładając go na wilgotne dłonie i rozprowadzając kolistymi ruchami do powstania piany. Ostatnim krokiem jest płukanie twarzy letnią wodą. Co kilka dni po demakijażu warto nałożyć niewielką ilość emulsji i pozostawić na 15–20 minut oraz wytrzeć na sucho lub zmyć wodą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj