Jesień to niestety sezon na przeziębienia. Właśnie dlatego warto uzupełnić swoją dietę o witaminy, które pomogą zwalczyć wszelkie, sezonowe dolegliwości. Doskonałym pomysłem są między innymi koktajle owocowe i warzywne. Potrzebna jest tylko wyciskarka wolnoobrotowa i odpowiednie produkty. W kilka minut można przygotować prawdziwą, witaminową bombę. No ale jak komponować takie zdrowe koktajle? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Odrobina białka do każdego napoju

Pierwszą i podstawową regułą jest dodawanie do każdego koktajlu odrobiny białka. Wyciskarka wolnoobrotowa pomoże Ci wycisnąć sok ze świeżych owoców i warzyw, a Ty zadbaj o właściwe dodatki do koktajlu. Białko sprawi, że koktajl stanie się bardziej sycący, a zatem będzie mógł nawet pełnić rolę drugiego śniadania. Dodatkowo ten składnik usprawni proces przemiany materii i będzie kontrolował poziom cukru we krwi. Jakie białko wybrać? Najlepiej sięgnąć po orzechy, w tym laskowe, migdały albo włoskie. Dobrym rozwiązaniem są też pestki, w tym dyni oraz słonecznika. No i niezawodne jest siemię lniane, nasiona chia oraz nasiona babki płesznik.

Zdrowe tłuszcze ułatwią rozpuszczanie witamin

Świetnym dodatkiem do koktajli są również zdrowe tłuszcze. One bowiem rozpuszczają witaminy A, D, E oraz K. Dzięki temu organizm może je łatwiej przyswoić. Taki koktajl owocowy lub warzywny stanie się zatem jeszcze bardziej efektywny. Twoja wyciskarka wolnoobrotowa przygotuje dla Ciebie zatem zdrowy sok, a Ty dodaj do niego awokado, orzechy albo olej kokosowy. Wystarczy odrobina takiego dodatku, aby koktajl stał się prawdziwą bombą witaminową na jesienny czas.

Zielono mi!

Przyrządzając jesienne koktajle warto stawiać nie tylko na owoce, ale również warzywa. Przede wszystkim należy skorzystać z tych zielonych, ze względu na dużą zawartość witaminy C oraz żelaza. Ponadto warzywa zawierają mniej cukru. Co więc warto wybrać? Twoja wyciskarka wolnoobrotowa powinna zaprzyjaźnić się z takimi produktami, jak seler naciowy, sałata, rukola, szpinak, jarmuż, a także niektóre zioła, w tym natka pietruszki. Te składniki nie tylko doskonale smakują, ale i są bardzo zdrowe.

Szukaj swojego ulubionego smaku

W koktajlach owocowych i warzywnych warto eksperymentować i szukać swojego ulubionego smaku. Nie należy przywiązywać się do jednego rodzaju napoju, ponieważ w krótkim czasie może się po prostu znudzić. Trzeba sięgać po coraz to nowsze produkty i dodatki. No i oczywiście takie świeżo wyciskane soki warto spożywać regularnie, ponieważ to zapewni optymalną odporność na nadchodzący sezon.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here