Jak wybrać najlepszy czepek pływacki?

0
375

Ruch to zdrowie – hasło stare jak świat, lecz nigdy nie traci na wartości. Aktywność fizyczna utrzymuje ciało w dobrej kondycji i zapobiega powstawaniu wielu chorób. Jedną z najbardziej bezpiecznych dziedzin jest pływanie, dlatego sport ten polecany jest zarówno amatorom wysiłku fizycznego, jak i osobom otyłym czy pacjentom po urazach. Wśród niezbędnych akcesoriów pływaka nie może zabraknąć czepka. Jak wybrać ten najlepszy?

Czepki basenowe dla zachowania higieny

Wiele osób sprzeciwia się noszeniu czepka podczas wizyty na krytym basenie, jednak ta część stroju coraz częściej jest obowiązkowa w danym obiekcie. Warto podkreślić, że czepki pływackie użytkowane są ze względów higienicznych, chroniąc uszy, włosy i wrażliwą skórę głowy przed szkodliwym działaniem chloru. Noszenie czepka zapobiega również zanieczyszczaniu wody i zapychaniu się filtrów basenowych, utrzymując wodę w należytej czystości.

Czepek lateksowy czy silikonowy?

Spośród wielu dostępnych materiałów, z których wykonane są czepki pływackie, do najbardziej popularnych należą lateks oraz silikon. W sprzedaży można spotkać również czepki materiałowe, lecz nie spełniają one swojej funkcji w trakcie treningu czy wodnych szaleństw na basenie.

Zarówno lateks, jak i silikon to materiały elastyczne i wodoodporne. Pierwszy z nich cechuje się słabszą rozciągliwością, co może sprawiać problemy przy zakładaniu czepka na głowę, szczególnie osobom o długich włosach. Czepki pływackie silikonowe uznaje się za optymalne i najbardziej komfortowe rozwiązanie. Materiał ten jest bardzo wytrzymały, rozciągliwy i świetnie przylega do głowy, chroniąc uszy przed przedostawaniem się wody. Czepek silikonowy nie wyrywa włosów i łatwo się go zakłada oraz zdejmuje.

Jak wybrać najlepszy czepek pływacki? 1

Czepki pływackie dla dzieci i dorosłych

Czepek to niezbędny element stroju pływackiego dla osób zajmujących się tym sportem zawodowo oraz rekreacyjnie. Najwygodniej zakupić go online w sklepie, który ma szeroki i profesjonalny asortyment dedykowany sportowcom. Jednym z takich punktów na wirtualnej mapie jest sklep tri-magic.pl, gdzie znajdują się czepki pływackie renomowanych marek.

Tri-magic to sprawdzony i zaufany przez klientów dostawca akcesoriów sportowych, sprzętu, odzieży i obuwia, w którego ofercie znajdują się czepki marki Sailfish, Aqua Sphere czy MP. Asortyment dostępny jest w wielu kolorach, dzięki czemu zarówno dorośli, jak i dzieci mogą znaleźć tu swój ulubiony model.

Jak zakładać czepek pływacki?

Mimo że czepki pływackie wykonane z silikonu są bardzo wytrzymałe, należy zachować ostrożność przy ich zakładaniu – dotyczy to szczególnie osób z długimi paznokciami. Osoby krótkowłose mogą zakładać czepek w dowolny sposób, lecz osoby z długimi włosami powinny zaczesać je do tyłu i związać wygodną gumką. Do wnętrza czepka należy wsunąć obie dłonie i założyć czepek od tyłu głowy, po uprzednim schowaniu do wnętrza upiętej fryzury. Czepek trzeba dokładnie naciągnąć na uszy, sprawdzając, czy materiał dobrze przylega do głowy. Gotowe! Teraz można bez przeszkód oddać się ulubionej aktywności fizycznej na basenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj